Sobota 22. 6. 2024  |  Svátek má: Pavla
Počet článků: 6
Nejhezčí žáci u nejhezčí památky :-); foto: web školy

Zážitkový deník z Anglie

11. 6. 2019Někteří z vás si určitě přečetli v minulém díle Písaříku Zážitkový deník z lyžáku, kde byly popsány jak ty nejlepší zážitky, tak i poměrně divné situace, které se tam odehrály. A protože se toho spoustu odehrálo i v Anglii, tak jsem se o tom rozhodla napsat.
Buckinghamský palác ve, kterém sídlí královská rodina.; foto: web školy

Postřehy z Anglie...

10. 6. 2019Každý jednou alespoň slyšel o Anglii. V tuto dobu asi kvůli brexitu. Ale také kvůli způsobu života Angličanů, královské rodině či typických britských fazolí. My jsme se školou tuto zemi rozhodli prozkoumat a také změnit náš pohled na Angličany jako takové.
Náhled - video - Anglie 2015; autor: Nella Kučerová

Video k cestovnímu deníku - England 2015

2. 1. 2016K psanému cestovnímu deníku jsem udělala i video, takovou menší prezentaci průběhu našeho pobytu v Anglii.

Obsahuje mé vlastně focené fotky a fotky paní učitelky Košárkové. Doufám, že se vám video bude líbit. Zabralo cca kolem 6 až 7 hodin, ale stálo za to. :-)
Tower Bridge; foto: Nella Kučerová

Cestovní deník - Anglie 2015

19. 12. 2015Ode dne 1. listopadu až 7. listopadu 2015 se vydalo čtyřicet žáků z Masarykovy základní školy se čtyřmi učitelkami na zájezd do Velké Británie.

Na začátku září museli žáci, kteří o zájezd měli zájem, poslat paní učitelce pár vět, proč tam chceme jet a pak se dostavit na test, aby se posoudilo, koho by bylo nejlepší mezi tu čtyřicítku žáků zařadit.
Drátěná socha medvěda z Toweru; foto: Kristýna Popirecinii

Jak bylo v Anglii

18. 12. 20151. a 2. den

Cesta do Anglie první a druhý den byla dost náročná. Všichni čekali, že náš autobus bude něco extra, ale jak se ukázalo, byl to úplně normální zájezdový autobus. Ale jinak byl autobus docela pohodlný, až na to, že tam bylo málo místa. Nejdřív mi připadalo, jako bychom jeli na školní výlet nebo někam do kina.
Táhneme kámen na Stonehenge; foto: web školy

Anglie mýma očima

16. 12. 2015V devět hodin ráno přijíždím s mámou ke škole, kde už čeká velký autobus se spoustou dětí. Paní učitelky už volají naše jméno, rozloučím se s mámou a nasedám s Nikčou do autobusu.

Už byla noc a chtěly jsme spát, otázka ale byla: „Jak?“. Takže z cesty autobusem moc nadšená nejsem, protože ještě teď mě bolí zadek. Asi ve 3:30 nás průvodce probouzel s tím, že jsme v Calais a musíme projít pasovou kontrolu.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce