Úterý 23. 4. 2024  |  Svátek má: Vojtěch
Počet článků: 19
[1 | 2]
Projektový den Počátky státu - celá naše třída

V 7. A jsme si zahráli na zakladatele států

22. 4. 2014Ve čtvrtek 20. března se v naší třídě uskutečnil projektový den s názvem Počátky státu. Mohli jsme si donést středověké zbraně, dobové oblečení nebo věci, co se běžně používaly ve středověku. ¨

První dvě hodiny jsme zpracovávali pověsti o Libuši, o Praotci Čechovi a o Bivojovi. Dostali jsme text a měli jsme v něm vyhledat slova, která tam nepatří, podtrhávat zadané věci, napsat popis Bivoje nebo to, co věští Libuše na rok 2100.
Kampaň proti kouření

Bojujeme proti kouření

12. 4. 2014I letos se v naší škole konala již několikátým rokem kampaň proti kouření. Kampaň si pro všechny žáky druhého stupně připravila třída 8. A.

Přivítání spolužáků měl na starost Zdena Špička. Jeho přednes byl často velmi originální… :-)
Poté následovaly prezentace, ve kterých jsme popisovali například historii tabáku, obsah cigarety, jak funguje elektronická cigareta a nesměla chybět ani škodlivost kouření.
Projektový den Počátky státu; foto: Jarmila Krupičková

Projektový den "Počátky státu"

20. 4. 2013V pátek 10. března 2013 jsme měli dějepisný den s názvem Počátky státu.
Do skupin jsme se rozdělili už den předtím, takže jsme se s tím nemuseli zdržovat.

Jako první práci si pro nás paní učitelka Krupičková připravila vyplňování pracovních listů, ve kterých byly úryvky ze STARÝCH POVĚSTÍ ČESKÝCH.
6. A při práci; foto: Lucie Zelinková

Den Země v 6. A

16. 4. 20131. Zeměpisná dílna

První dílna, kterou naše třída navštívila, byla zeměpisná. Nejprve každá skupinka dostala pohlednice a měli jsme za úkol poznat, ze kterého státu to je. Byl na výběr: Vietnam, Švédsko, Indie, Gruzie a Dominikánská republika. Poté jsme měli seřadit obrázky podle měsíců. Na závěr si každý udělal pohlednici ze země, kam by rád jel na dovolenou.
Spektroskop; foto: Nikol Pilchová

Den Země v 9. A

16. 4. 20131. dílna – fyzika

Dnes začal projektový den - Den Země. Hned první hodinu jsme strávili v učebně fyziky s paní učitelkou Formánkovou a panem ředitelem. Na začátek jsme zhlédli video o energii a o přeměně energie. Poté jsme pokračovali v pracovních listech.
Slunce - práce žáků 7. A; foto: Nikol Pilchová

Den Země v 7. A

14. 4. 2013Ve čtvrtek 4. 4. 2013 jsme měli projektový den. Byli jsme rozděleni do pěti dílen. Naše třída začala výtvarnou výchovou, poté následoval zeměpis, přírodopis, český jazyk a jako poslední dílna byla fyzika.
Kampaň proti kouření; foto: školní web

Kampaň proti kouření

11. 4. 2013Dne 12. 03. 2013 naše třída přichystala pro spolužáky z druhého stupně kampaň proti kouření, kterou už třetí rok dělají osmáci. Měli jsme udělané prezentace o historii tabáku, co všechno způsobuje nikotin a také jaké nemoci způsobuje a co cigareta obsahuje.
Projektový den Cesta do pravěku; foto: Jarmila Krupičková

Projektový den "Cesta do pravěku"

4. 1. 2013Ve čtvrtek 6. prosince nám paní učitelka Krupičková, kterou máme z dějepisu, přichystala projektový den „Cesta do pravěku“. Byli jsme rozděleni do sedmi skupin. Každá skupina si vymyslela pravěké jméno své tlupy a pravěká jména členů. Například Keltové z Moravy, Velcí Medvědi, Zemědělky nebo Železňáci. Jména pravěkých lidí byla třeba Velký Medvěd, El Banana, Velký Orel a mnoho dalších.
Projektový den Cesta do pravěku; foto: Jarmila Krupičková

Naše třída v pravěku :-)

22. 12. 2012Začínal nový týden a já se čím dál více těšila na projektový den. Konečně byl čtvrtek. V 6:30 mi zazvonil budík, vypnula jsem ho a podívala se na datum, bylo 6. prosince. Vyskočila jsem radostí z postele a běžela do obýváku. Oblékla jsem se a potom mi maminka donesla snídani. V 7:50 pro nás přijel děda a odvezl mně do školy.
Projektový den - 6. A; foto: Jarmila Krupičková

Pravěk - Projektový den v šesté třídě

19. 12. 2012Už ve středu jsem se těšila na projektový den, který se konal 6. prosince ve čtvrtek. Očekávala jsem velkou zábavu, legraci, úspěch a spolupráci, a to se přesně stalo.
Holky z osmé třídy předvádějí pokus (foto - zdroj: školní web)

Kampaň proti kouření

16. 3. 2012Přednáška, která se konala 22. 2. 2012 v učebně fyziky, byla součástí projektového dne 8. A třídy.
Jako první se naše třída rozdělila na dvě skupiny. Ty byly úplně stejné, jako když se rozdělíme v anglickém jazyce.
[1 | 2]
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce