Sobota 2. 3. 2024  |  Svátek má: Anežka
Počet článků: 6

Zážitkový deník z Anglie

Rubrika: Akce školy » Anglie
Anežka Jordánová  11.6.2019
Někteří z vás si určitě přečetli v minulém díle Písaříku Zážitkový deník z lyžáku, kde byly popsány jak ty nejlepší zážitky, tak i poměrně divné situace, které se tam odehrály. A protože se toho spoustu odehrálo i v Anglii, tak jsem se o tom rozhodla napsat.

Jen abych vás uvedla do obrazu…Tento rok jeli žáci druhého stupně na jazykový kurz do Velké Británie. Celkem jsme byli pryč téměř týden – od 20. do 25. května, ale samotná cesta nám pobyt ochudila o celé 3 dny.

Dny v týdnu jsem schválně napsala v angličtině, tak si to aspoň trochu procvičíte. 

MONDAY 20. 5.
Všichni jsme se kolem deváté hodiny ranní začali shromažďovat před školou u autobusu s dobrým pocitem, že se celý týden nebudeme učit a budeme si jen užívat. Museli jsme ale zdolat celodenní nezáživnou cestu autobusem, abychom se dopravili na místo.
Někteří nudu zabíjeli spánkem, někteří poslouchali hudbu, někteří si povídali a pak se tu našli i takoví, kteří zpívali či sypali Smectu (proti hnačce) na spolužáky a lezli učitelům na nervy…

TUESDAY 21. 5.
V noci z pondělí na úterý jsme profrčeli obrněným vlakem pod kanálem La Manche a vydali se od pobřeží blíže k Londýnu. Chvíli jsem se zadívala z okna a málem se mi zastavilo srdce, když jsem si všimla, že jedeme po levé straně silnice. Nakonec jsem si uvědomila, že v Anglii auta jezdí po levé straně, ale stejně jsem si na to po několika dnech v Londýně nemohla zvyknout.

Dopoledne jsme dorazili na místo, kde na nás čekaly hostitelské rodiny, u kterých jsme po zbytek pobytu bydleli. Ve zbytku dne jsme zavítali do Westminsteru, k Národní galerii a k Buckinghamskému paláci. K rodinám jsme všichni přišli unavení, protože málokdo se v autobuse přes noc vyspal.

WEDNESDAY 22. 5.
V tento den jsme vycestovali trošku dál od Londýna, a to do městečka Salisbury. Poté jsme se přesunuli k slavnému Stonehenge. Kromě těch velkých kamenů jsme si mohli povšimnout i místní závlahy, od které nikdo neodešel suchý. 

Že by u Stonehenge nefungovala gravitace?; foto: web školy Že by u Stonehenge nefungovala gravitace?; foto: web školy


THURSDAY 23. 5.
Dopoledne jsme zajeli do městečka Windsor, kde jsme spatřili třeba známý stejnojmenný hrad, nebo jsme mohli projít nejkratší ulicí ve Velké Británii. Následně jsme zavítali do Oxfordu, ve kterém je spousta kolejí. My jsme navštívili tu nejznámější - Christ Church College. Uvnitř najdeme jídelnu, ve které se mimo jiné filmoval Harry Potter.

Také jsme si zašli na chvíli odpočinout do parku, který se rozkládal hned u koleje. Tam naši deváťáci málem skončili v řece, která parkem protékala, protože studentům, kteří tam hráli fotbal, do vody spadl míč a někteří experti z naší školy pro něj chtěli skočit. Naštěstí po řece plul někdo v loďce, a tak míč zachránil.

Po celém dni chození nám učitelé dali rozchod, takže jsme si mohli zajít nakoupit něco na památku, třeba v Primarku.

LAST DAY - FRIDAY 24. 5.
Tohle byl náš poslední den v Anglii, tak jsme si ho museli všichni pořádně užít! Bylo slunečno a my se vypravili na plavbu po Temži z Greenwich. Cestou jsme viděli spoustu mrakodrapů a ostatní lodě. Vystoupili jsme u Tower Bridge, po kterém jsme se i prošli.

Nejhezčí žáci u nejhezčí památky :-); foto: web školy Nejhezčí žáci u nejhezčí památky :-); foto: web školy


Ale ještě předtím jsme zavítali do Tower of London - do pevnosti, ve které žila řada anglických králů. Tower také sloužil jako vězení. Pro zajímavost - poslední vězeň byl Hitlerův zástupce Rudolf Hess. Po návštěvě Toweru jsme přes Tower Bridge přešli řeku Temži a naše další a také poslední zastávka byla katedrála sv. Pavla.

Poblíž byl McDonalds, který podle mě zaujal některé žáky více, než samotná katedrála. Nakonec jsme se dopravili metrem k autobusu. Když už všichni netrpělivě čekali uvnitř autobusu na odjezd, řidiči oznámili, že se jim něco porouchalo, a tak jsme strávili další dvě hodiny na parkovišti a pojídali párky, které řidiči uvařili. Abych pravdu řekla, znám i 100x lepší párky, něž byly tyhle, ale nevadí, aspoň z toho plyne ponaučení: „Nikdy nekupujte párky v plechovce a radši kupte něco pořádného, čeho se najíte. Třeba klobásu."

Nakonec se autobus opravil a my všichni vyrazili na trajekt. Po moři jsme pluli v noci a do Francie jsme dojeli někdy ve 2 hodiny ráno. Autobusem jsme dojeli do Nezamyslic až v soboru večer.

A na závěr nějaké to zhodnocení... Mně osobně se tenhle zájezd moc líbil. Měli jsme super průvodkyni, super program. Co víc si přát.

Navíc jsem se podívala ke spoustě památkám a více poznala, jak to chodí v Londýně - třeba jsem zjistila, že tam mají strašně málo odpadkových košů, takže se válelo spoustu odpadků jen tak na zemi, nebo že se v metru na eskalátorech stojí vpravo, protože když někdo spěchá, aby mohl snáz projít uličkou na levé straně.

Mám odtud spoustu vzpomínek, na které jen tak nezapomenu.
Počet zobrazeni celkem: 1965
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 10
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce