Sobota 22. 6. 2024  |  Svátek má: Pavla
Počet článků: 17
[1 | 2]
Konopiště; foto Anna Přibylová

Po stopách filmových hvězd - TIP na výlet

9. 6. 2023Jestli pojedete okolo Prahy a chtěli byste se historicky vzdělat, stavte se na nějaké místo, kde se natáčely známé české filmy.

KONOPIŠTĚ
Zámek Konopiště patří spíše k těm méně známým památkám, ale pokud máte rádi třeba pohádku Z pekla štěstí nebo Jak se budí princezny,
Lidice - mapa

Připomínáme si - obec Lidice. Je to náš tip na poznávací výlet

10. 6. 2022Obec Lidice leží ve Středočeském kraji, dvacet kilometrů od Prahy. Stojí zde památník, který připomíná vyhlazení Lidic.

Historie

Dne 10. června roku 1942 se zde odehrála obrovská tragédie.
Vchod do Podkovy; foto: Anežka Jordánová

Tip na prázdniny - JESKYNĚ. Aneb na kolech na výlet!

9. 6. 2018Bojíte se rádi? Máte rádi dobrodružné výlety? Pokud ano, tak je tento článek přímo pro vás! Naplánovala jsem Vám totiž celodenní cyklovýlet do jeskyní. A navíc to není daleko! Jen pár kilometrů od vašeho města. Místo, o kterém vám tu povím pár věcí a zajímavostí, se nachází v CHKO Litovelské Pomoraví.
Bílí tygři v ZOO Liberec, foto: Eliška Podoláková

Už jste viděli bílé tygry v liberecké zoologické zahradě? Neváhejte!

15. 11. 2015Máte rádi zvířata? Pak určitě rádi zavítáte mezi ně.

Zoo Liberec je nejstarší zoo ve střední Evropě. Byla založena roku 1919, ale její kořeny sahají až na začátek 20. století.
Projekt Vzájemnost v Lovranu, foto: web školy

Na hudebním táboře jsme se setkali s Iry, Chorvaty a Slováky

28. 9. 2015O prázdninách jsem se s kamarády hudebníky ze ZUŠ Němčice nad Hanou zúčastnila Mezinárodního hudebního tábora v chorvatském Lovranu.

Jednalo se o projekt „Vzájemnosti“ (Reciprocities), kde jsme poznávali nové kamarády z Irska, Chorvatska a Slovenska. Učili jsme se hrát jejich písně a Chorvati nám předvedli i jejich tance.
Obraz z lega; foto: Adéla Koutská

Máte rádi LEGO?

12. 9. 2015S rodiči jsem byla v Praze a navštívila jsem Muzeum LEGA. Byl to úžasný zážitek a klidně bych tam jela znovu.

Zajímavosti o muzeu:
Muzeum je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě. Návštěvníkům nabízí přes 2500 vystavených unikátních modelů, kde se skrývá přes 1 000 000 složených kostiček.
Hrad Bítov; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Bítov

10. 2. 2015Mám rád různá středověká místa. Nejraději mám atmosféru středověkých hradů.

Hrad Bítov se vypíná nad Vranovskou přehradou na jižní Moravě. Toto místo jsme navštívili, když jsme byli na dovolené v Moravských Budějovicích.
Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá

Výlet na Slovensko

10. 9. 2014Je brzo ráno. Celá rodina sedá do auta a vyrážíme za rodinou na Slovensko. Čeká nás dlouhá cesta v autě. Z okna sleduji krajinu, města a vesnice, kterými projíždíme. Po hodině a půl jsme se blížili k hraničnímu přechodu Makov. Vyjeli jsme kopec, kde byla cedule Bumbálka - hraniční přechod. Při sjíždění kopce se na našich mobilech se objevila SMS zpráva „Vítejte na Slovensku“.
Skanzen Veselý kopec; foto: Adéla Dostálková

Tip na prázdninový výlet - východní Čechy

26. 6. 2014Prázdniny se blíží a já mám pro vás tip na zajímavý výlet. Tentokrát vás pozvu do okolí Hlinska ve východních Čechách. Je zde spousta míst, která stojí za to navštívit. Ať už se jedná třeba o zámek Slatiňany se známým hřebčínem nebo osadu Ležáky vypálenou za II. světové války, kde domy, co tu kdysi stály, připomínají pomníčky a kamenné obruby vyčnívající z trávy. Já vás pozvu na tři místa, která zvládnete i při jednodenním výletu autem.
[1 | 2]
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce