Pátek 12. 7. 2024  |  Svátek má: Bořek
Počet článků: 9
Zebra; nakreslila Kristýna Křupková

Zebra Oskar

7. 9. 2014Ahoj, jmenuji Oskar a jsem zebra. Žiju v Africe na savaně. Je tu horko, sucho, málo vody a sem tam nějaký zelený šťavnatý strom. Lidé si myslí, že jsem bílý s černými pruhy nebo černý s bílými pruhy. Řeknu jen to, že je to úplně jedno. Mám tu spoustu stejných přátel, jako jsem já.

Všichni spolu dobře vycházíme a všude chodíme společně. Jednou jsem viděl turisty, jak nás fotografují zpovzdálí.
Želva; foto: Petra Novotná

Želva a její život...

7. 9. 2014Jmenuji se Žofka a jsem želva. Petra si mě koupila 1. 5. 2010. Bydlím v akváriu s druhou želvou Betinou.

Pořád mám hlad a nejraději se vyhřívám na kameni, kde klidně spím i přes den. V noci začnu kopat nohama do kamene, všechny probudím a tím dávám najevo, že mám hlad. Proto musí Petra vstát a dát mi jídlo.
Žirafa; nakreslila Adéla Koutská

Den se žirafou

28. 6. 2014Ahoj, já jsem Justina a narodila jsem se 27. 8. 2011 a nyní mám plnou penzi v Zoo Dvůr Králové. Mám se tady opravdu skvěle, každý den se mi věnuje chovatelka Alena a chovatel Radim. Jedenkrát za týden se na mě chodí dívat veterinářka Simona, která mi dá vždycky nějakou odměnu. Jak už jsem říkala, mám se tu opravdu dobře.

Ráno mi donesou v osm snídani, to je většinou zeleninový nebo ovocný talíř.
Včela; nakreslila Kristýna Křupková

Normální včelí den

23. 6. 2014Bzzzzz! Ano, jsem včelí dělnice pilně pracující a medem vždy oplývající. Květiny, jak už víte, obsahují nektar (pyl) a právě to nosím do svého úlu a tam ho měním na slaďoučký med. Je však bohužel pravidlem a včelím strážcům to velmi vadí a nejsou jediní, že ti velcí otravní kaziči přírody nám každý týden berou a kradou náš med, co si pečlivě vyrábíme v našem medovém ráji!
Žába; nakreslila Kristýna Křupková

Žába

22. 6. 2014Kva, kva ..!!! Ahoj, krásné ránko, zdravím vás z Mokroše.
Omlouvám se, že vás zdravím tak pozdě ráno, ale vstávala jsem v 10 hodin. Už jsem stihla i do obchodu, ale zapomněla jsem si koupit perlivou vodu Mattoni!!! U Mokroše je krásně a také tu pálí sluníčko, takže jsem si musela koupit opalovací krém, abych si nespálila mou kůži.
Šnek; nakreslila Kristýna Křupková

Šnečí život

22. 6. 2014Spousta lidí si myslí, že sem pomalý, a to proto, že s sebou táhnu svůj domeček. Ale mně je to jedno, že „lezu“ pomalu, aspoň si můžu víc prohlížet přírodu kolem sebe.

Lidé si mně nepořizují do domů jako domácí mazlíčky, ale mého bratrance Maxe ano, je to šnek africký. Jednou, jak jsme byli na dovolené, ho chytili a odvezli a už jsme o něm neslyšeli. Beztak si někde hoví v krásném teráriu s nějakou šnečicí a na nás si ani nevzpomene.
Kočka; nakreslila Kristýna Křupková

Jak žije kočka!

22. 6. 2014Mňáu!:D Moje jméno je Damiánka alias Babetka… Chtěla bych vám napsat, jak prožívám svůj kočičí den. Budím se asi okolo šesté hodiny a strašně mě baví ráno mňoukat na všechny strany a budit nevinné lidi!:3 Až domňoukám (to je většinou, když mě panička nakrmí whiskasem!), jdu se podívat na zahradu, jestli tam nepoletuje nějaký vrabčák, kterého bych ráda slupla jako desert. Občas, po dávce whiskas, slyším pískání mého kamaráda Majky a jdeme do kavárny na ranní zrní.
Papoušek; nakreslila Kristýna Křupková

Jak žije papoušek!

22. 6. 2014Zdrrravím, moje jméno je Majka a pojmenovali mě podle paštiky. Popíšu vám můj zvířřecí den. Rrráno nějak kolem jedenácté se vzbudím a automaticky budím celý barrrák. Zavolám své kámošce kočce Damiánce alias Babetce a jdeme do kavárrrny na rrraní zrrrní. Damiánka si jako obvykle dá whiskas. Potom rrrychle letím domů do klícky, abych nedostal výprrrask že utrrrácím.
Pes Ben; foto Filip Trunečka

Životopis mého psa

21. 6. 2014Haf haf!! Já jsem Ben. Jsem jezevčík a mým pánem je Filip Trunečka. Bydlíme v Nezamyslicích. Narodil jsem se v listopadu 2011 v Hrubčicích u Filipových prarodičů. Hrubčice jsou malá malebná vesnice nedaleko Prostějova. Celkem mám tři bratry a jednu sestru. Filipa znám už od útlého dětství, protože si mě vyhlídl, že si mne jednoho dne odveze. Zpočátku jsem plakal a bylo mi strašně smutno po mých sourozencích, ale už jsem si zvykl.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce