Pátek 12. 7. 2024  |  Svátek má: Bořek
Počet článků: 9

Životopis mého psa

Rubrika: Literární tvorba » Ze života zvířat
Filip Trunečka  21.6.2014
Haf haf!! Já jsem Ben. Jsem jezevčík a mým pánem je Filip Trunečka. Bydlíme v Nezamyslicích. Narodil jsem se v listopadu 2011 v Hrubčicích u Filipových prarodičů. Hrubčice jsou malá malebná vesnice nedaleko Prostějova. Celkem mám tři bratry a jednu sestru. Filipa znám už od útlého dětství, protože si mě vyhlídl, že si mne jednoho dne odveze. Zpočátku jsem plakal a bylo mi strašně smutno po mých sourozencích, ale už jsem si zvykl.

Teď bydlím u Filipa v pokoji. U topení mám svůj pelíšek. V zimě je tam teploučko, ale v létě je tam nesnesitelné vedro. To si raději zalezu pod Filipovo čtecí křeslo, kde je příjemný chládek.
Občas mě chodí dráždit jeden mizerný kocour. Je to majetek Filipovy sestry. Je mourovatý, a proto se jmenuje Mourek. Filip mu už ale před třemi lety dal přezdívku. Nechci ji mým čtenářům sdělovat, kvůli současné vypjaté politické situaci na Ukrajině. Ráno, než jde do školy, mi dá Filip jídlo do misky. Ale ten mizerný kocour mi ho sežere. Poté ho trochu proženu po dvorku, a jelikož má ze mne bobky, vyleze na strom a začne syčet a prskat.

Občas, když jede Filip s rodiči na dovolenou, trávím prázdniny v Hrubčicích u babičky a dědy. Na tyto chvíle v roce se nejvíce těším, protože trávím čas s mým mladším bratrem Brokem. Je to vždy nádherný čas. Když jede Filip k moři do Chorvatska, tak mě bere s sebou. Je to vždy utrpení, trávit ten čas v autě. Sice ležím na podlaze u klimatizace, ale příšerně tam smrdí Filipovy ponožky a Filipovy boty jménem Adi a Das. Myslím, že jste o nich už slyšeli a doufám, že jste je viděli, jak spadly s Filipem do Mokroše, Teď ale budou smrdět od toho bláta ještě víc. To nevadí, nastříkám je svým psím PLAYBOYEM.

Tak to je asi vše, co bych vám mohl sdělit. Ještě bych vám chtěl sdělit, že to mám těžké, když jsem pes. To je život, když jste pes…

PS: Mluvím z vlastních zkušeností. : - D

Pes Ben; foto Filip Trunečka Pes Ben; foto Filip Trunečka
Počet zobrazeni celkem: 5978
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 68
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce