Sobota 2. 3. 2024  |  Svátek má: Anežka
Počet článků: 819
Prázdniny v jiných zemích; sestavila Nella Kučerová

Jiný kraj, jiný mrav aneb zajímavosti o škole z Mexika, Itálie, Polska, Nizozemska, Rakouska, Bulharska a Maďarska

9. 5. 2017Na internetu se můžete dovědět a poznat spoustu nového. Pro některé se zdá být internet jako ztráta času, pro některé zase jako dobrý způsob navázání kontaktu s dalšími lidmi a hledání si přátel nejenom z jeho rodné země. Já jsem si pár takových internetových kamarádů našla, každý je z jiné země, každý je zvyklý na něco jiného. Dobrý vztah mezi sebou můžete navázat díky dobrému hledání a respektování se navzájem.
Paní učitelka Bártová; foto ze soukromého archivu

Rozhovor s paní učitelkou Barborou Bártovou

21. 4. 2017"Novou tváří" je na naší škole od letošního školního roku paní učitelka Mgr. Barbora Bártová, která učí výtvarnou výchovu. Ochotně nám odpověděla na naše zvídavé otázky.

1. Proč jste se rozhodla stát učitelkou?

Nikdy jsem nebyla přesvědčená o tom, že chci být učitelkou.
Cizinka; nakreslila: Kristýna Popirecinii

Cizinka - 1. díl

14. 4. 2017Probrala se s hlavou jako střep na nemocničním lůžku. V levé ruce měla kapačku. Jediné, na co byla schopna se soustředit, byla zářivka na stropě. Uslyšela kroky blížící se k její posteli.
„Leno! Jak je ti? Moc dobře asi ne, co?“ řekl skloněn nad postelí nějaký muž, na jeho podobu se nesoustředila.
Anketa - prezentiáda

Co naši spolužáci považují v životě za důležité

20. 3. 2017I letos byla u nás ve škole vyhlášena soutěž, kde můžeme ukázat své schopnosti „prezentovat“. Mohli jsme si vybrat ze dvou témat „Co je nejdůležitější na světě“ a „Jak (ne)učit ve škole“. Náš tým si vybral první téma, které se nám více zamlouvalo.
Městské divadlo v Prostějově, foto: J. Krupičková

Trapas nepřežiju! Aneb ten řízek nezvedej

6. 3. 2017Znáte pravidla slušného chování? Za jejich objevením se žáci druhého stupně naší školy vypravili 2. března do divadla v Prostějově, a to na představení Trapas nepřežiju! Aneb ten řízek nezvedej.
Ztracený sníh

Ztracený sníh - 2. díl

15. 1. 2017Postupovaly jsme dál a dál a z dálky se k nám začala přibližovat nějaká věžička. Dům zakrýval mohutný smrk. Když jsme popošly dál, už jsem to viděla.
Byl to nádherný veliký bílý dům s modrou střechou a dvěma věžičkami, na kterých se otáčel železný ukazatel větru ve tvaru vločky.
Obrázek ze hry zobrazuje jak medic útočí na pyra.

TeamFortress 2

7. 1. 2017Team Fortress 2 není online hra, vyžaduje stažení. Steam hra je jednoduchá, prostě si vyberete server. Buď servery v nabídce, nebo si zadáte IP z internetu, kterou si najdete a jak ji zadáte, tak se připojíte na server, který si vyberete a ocitnete se ve výběru postav, který vám nabídne devět postav.
Pf 2017

Krásné prožití Vánoc

23. 12. 2016Veselé Vánoce, krásné a pohodové prázdniny, do nového roku 2017 hodně štěstí, zdraví a spokojenosti

všem přejí
redaktoři školního časopisu Písařík
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce