Středa 16. 6. 2021  |  Svátek má: Zbyněk
Počet článků: 39
[1 | 2 | 3 | 4]
Na bicyklech Němčickem 2020

Na bicyklech Němčickem 2020

30. 9. 2020Jak v předchozích letech, tak i letos se (kupodivu) konala akce Na bicyklech Němčickem.
Obvykle je dojezd v jedné z vesnic mikroregionu, ale důsledkem viru letos nikde dojezd nebyl. Přesto si myslíme, že se akce povedla - minimálně z našich pohledů,
Tři králové; nakreslila Veronika Burgetová

Charitativní sbírka

17. 1. 2020V sobotu 11. ledna 2020 proběhla v Nezamyslicích tříkrálová sbírka. V Nezamyslicích a okolí se našlo celkem 13 skupin, které obešly celé Nezamyslice. Dokonce jedna skupina obešla i nové Končiny.
Sbírka začala v 9 hodin, kdy si vedoucí skupinek vybrali ulici a svou skupinu.
Velká plocha ledu; foto: Andrea Přecechtělová

Nezamysličtí otužilci

16. 1. 2020Nezamysličtí otužilci se už otužují tak 5-6 let. Otužování není jen tak, protože otužování je hlavně v hlavě.
Když vlezete do té „LEDOVÉ“ vody, tak musíte zachovat klidnou mysl a uklidnit se. Já osobně se chodím otužovat už druhý rok.
Průvod - 30 let svobody; foto: P. Jordán

30 let svobody

8. 12. 2019V neděli 17. listopadu tomu bylo přesně 30 let od sametové revoluce. Už 30 let nám nikdo neříká, co máme nosit, co máme poslouchat, číst, nebo kam chodit na školu. Už můžeme cestovat po celém světě, studovat či se přestěhovat do zahraničí a nikdo nás za to nebude pronásledovat… Tomuhle se říká svoboda.
Richband v Jičíně

Hudebníci z RICHBANDU na festivalu JIČÍN MĚSTO POHÁDKY

1. 10. 2019Ve čtvrtek 12. září 2019 jsme absolvovali skoro šestihodinovou cestu do Rovenska pod Troskami, kde jsme se ubytovali v apartmánu v prostorách kempu Palda.

Po obědě jsme se sešli a měli jsme zkoušku. Dovedete si představit, jak to vypadalo, když jsme celé prázdniny nehráli.
Zimní olymppijáda v Nezamyslicích; foto: Anežka Jordánová

Ohlédnutí - Zimní olymppijáda v Nezamyslicích

21. 9. 2019Víte, co se dělo v Nezamyslicích uprostřed léta? Že ne? No přece ZIMNÍ OLYMPPIJÁDA! A jak to celé probíhalo?
Zástupci různých zemí z celého světa se v hojném počtu sešli 28. června v 15:55:55 hodin v areálu zimního sportu pod kopcem Mount Nezamysl, aby se mezi sebou utkali ve velmi náročných disciplínách. Tím myslím třeba sjezd, biatlon, nebo sjezd do kopce… Jak říkám, velmi náročné.
Nezamyslické mažoretky; foto: Anežka Jordánová

Otevírání pramenů ve Skalce

3. 6. 2019Jak určitě víte, ve Skalce jsou lázně a můžete tam najít celkem čtyři léčivé prameny. Každý pomáhá proti něčemu jinému. Dřív mi vůbec nechutnaly, ale teď můžu říct, že všechny jsou dobré. Rozhodně se nenechte odradit jejich „vůní“.
Májka; foto: Petr Jordán

Kácení máje

2. 6. 2019Když se májka postaví, jednou se musí zase pokácet, a tak tomu bylo i v Nezamyslicích. A když měli se stavbou máje o den náskok, tak ji i o den dřív - neboli již 31. května - pokáceli.
Ostatky v Nezamyslicích; foto: Petr Jordán

Ostatky v Nezamyslicích

15. 3. 2019Ostatky. Tradice, která se dodržuje snad ve všech městech i vesnicích. Bylo tomu tak i v Nezamyslicích, a to přesně 2. března 2019. Jako obvykle se i letos začínalo slavnostním průvodem všelijakých masek po celé vesnici. Zúčastnilo se ho podobně jako minule přes 50 lidí.
Pohár starosty městyse - starší žáci z Nezamyslic; Foto: Petr Jordán

O pohár starosty městyse

2. 10. 2018Jak jistě víte, každý rok jsou v Nezamyslicích hody a taky součást těchto dnů jsou hasičské závody v požárním útoku. Tyhle závody se jmenují „O pohár starosty městyse“ a konaly se tu už podruhé a letos to bylo 29. září na kynologickém hřišti.
Cyklovýjezd 2018 - Výzdoba ve Víceměřicích; foto: Anežka Jordánová

Na bicyklech Němčickem 2018

26. 9. 2018Stejně jako minulý rok se i letos uskutečnila již podvanácté akce „Na bicyklech Němčickem“.
Tentokrát se uskutečnila 8. září a zúčastnilo se jí rekordních 1160 cyklistů! Ti si mohli projet celkem 17 členských obcí mikroregionu Němčicko a podívat se tak do okolí.
Počet obyvatel - okolí Nezamyslic

Jak se v našich obcích změnil počet obyvatel za sto let?

12. 5. 2018Za sto let se může (nebo musí?) změnit a přihodit hodně věcí. A to dokonce i na malých vesnicích, kde většina žáků naší školy žije.

Jednou z věcí, která se určitě změnila, je počet obyvatel.
Plumlovský zámek; foto: Nella Kučerová

Plumlov

19. 2. 2018Městečko Plumlov bylo v poslední době velmi probíraným tématem. Několikrát se o něm dělaly a psaly reportáže jak do televize, tak do novin. Možná si ještě pamatujete ty časy, kdy byla proslulá Plumlovská přehrada vypuštěná – a to mrzelo hlavně starší generaci. Jako mladí zde trávili hodně času.
Lom Skala v Hradčanech; foto: Nella Kučerová

Lom „Skala“ v Hradčanech

30. 9. 2017Po prázdninách se zase setkáváme u článku, kde vám ukážu další pěkné místa v našem okolí, které byste mohli navštívit. Tak si ještě užijte ne moc chladné dny, dokud můžete a přeji příjemné čtení.
Cyklovýjezd - Josef Dressler; foto A. Havlíčková

S kolem kolem Němčic :-) aneb jaký byl letos výjezd na bicyklech?

27. 9. 2017V sobotu ráno jsem přemýšlel, že bych vytáhl kolo a projel se. A zrovna dneska Mikroregion Němčicko pořádal projížďku na kolech za poznáním sousedních obcí, jejich zajímavostí a pohostinnosti!

Tak jsem tedy se sestrou 9. 9. v 9 hodin vyrazil. :-)
[1 | 2 | 3 | 4]
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST