Sobota 6. 6. 2020  |  Svátek má: Norbert
Počet článků: 38

S kolem kolem Němčic :-) aneb jaký byl letos výjezd na bicyklech?

Rubrika: Region
Patrik Havlíček  27.9.2017
V sobotu ráno jsem přemýšlel, že bych vytáhl kolo a projel se. A zrovna dneska Mikroregion Němčicko pořádal projížďku na kolech za poznáním sousedních obcí, jejich zajímavostí a pohostinnosti!

Tak jsem tedy se sestrou 9. 9. v 9 hodin vyrazil. :-)

Kartu a pásek jsem dostal v Tištíně. Měli připravené bohaté občerstvení, ale neochutnal jsem, protože jsem byl po snídani.

Z Tištína jsem jel do Koválovic, kde jsem trošku bloudil. :-) Naštěstí jsem stanoviště našel u koupaliště. Tam jsem si orazil kartičku a vzal vizitku k opravě kola. Dal jsem si oplatek a vodu.

Z Koválovic jsem jel do Dřevnovic. Jel jsem moc rychle, a proto jsem musel čekat. Tam jsem si dal vdolek, šťávu a počkal jsem tam na sestru, její kamarádku a na babičku.

Ve Víceměřicích měli výbornou škvarkovou pomazánku, tyčinky a šťávu. V Doloplazích bylo stanoviště na zámku. Dostal jsem poukázku na zmrzlinu. :-) V Dobromilicích jsem zase bloudil, ale nakonec jsem našel stanoviště u kostela.

Před knihovnou v Němčicích bylo docela dost lidí. Na obec, která je středem mikroregionu, mě občerstvení zklamalo. Když jsem přijel – jen voda a nějaké oplatky.

Po cyklostezce do Mořic se jelo dobře. Na dětském hřišti zase jako obvykle dělali klobásy a cigára. Já jsem se ale nemohl najíst, protože jsem se sestrou musel jet ještě do Nezamyslic, protože nám chybělo razítko. Dojeli jsme přesně v poledne. Škvarková pomazánka a šťáva byly snad všude. :-)

Jeli jsme zpět do Mořic, tam se k nám přidala ta sestřina kamarádka s její babičkou a jeli jsme do Pavlovic u Kojetína. Foukal silný vítr, ale dojel jsem až tam. Uf.

V Pavlovicích jsem to zase nenašel… Viděl jsem odbočku na Unčice. Myslel jsem si, že to v mapě je taky, tak jsem tam jel. Projel jsem celou obec, ale nikde nikdo. Tak jsem se vrátil. V Pavlovicích mi nějaký pán poradil, že musím nahoru. Hurá! Stanoviště! Orazítkoval jsem si a zeptal jsem se, jestli tady náhodou nebyly dvě holky a jedna paní s nimi. Sedl jsem na kolo a jel je hledat.

Potkal jsem je o kousek dál. Dali mi kartičky, protože jako jediný jsem jel do Dřínova. Tam jsem to orazil, vzal si nektarinku a jel.:-)

V Srbcích bylo stanoviště za obecním úřadem. Tady měli občerstvení nejlepší. Hrozny, šunka, chleba s výbornými pomazánkami… Přejeli jsme přes kopec a byli jsme ve Vitčicích na fotbalovém hřišti. Pět minut po nás přijela mamka. Chvíli jsme čekali, aby nám dali razítko. Šli jsme si sednout.

Byl tu bohatý program a hostem byl jeden z největších propagátorů cyklistiky a zároveň jeden z nejlepších cyklistů u náš - Josef Dressler. Je to dvojnásobný mistr světa v biketrialu, pětinásobný vicemistr světa, mistr Evropy, vítěz světového poháru a dvacetinásobný mistr České republiky!

Společné foto s Josefem Dresslerem; foto A. Havlíčková Společné foto s Josefem Dresslerem; foto A. Havlíčková


Vyjížďky napříč naším regionem se zúčastnilo rekordních 970 registrovaných cyklistů! Domů jsme dojeli o půl osmé. Celkově jsem najel 64 km.

Cyklovýjezd 2017 Cyklovýjezd 2017


Cyklovýjezd 2017 Cyklovýjezd 2017


Cyklovýjezd 2017 Cyklovýjezd 2017
Počet zobrazeni celkem: 1310
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 49
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy