Pátek 12. 7. 2024  |  Svátek má: Bořek
Počet článků: 209

Výjezd do Slovinska v rámci programu Erasmus+

Rubrika: Akce školy
Anna Přibylová  26.10.2023
Naše škola se zapojila do projektu Erasmus+. Název našeho projektu byl „Kreativní svět“. Letos poprvé i s žáky. Doprovázeli nás čtyři učitelé. Abyste se mohli zúčastnit, museli jste mít vysoký počet bodů z testu z angličtiny a informatiky. Zájem byl veliký, ale jeli jen ti nejlepší. Přečtěte si, jak takový náš pobyt probíhal.

Erasmus+ Erasmus+


CESTA

8. října jsme odjížděli od školy v 9 hodin ráno za účelem navštívení Slovinské základní školy v rámci Erasmus+. Cesta byla náročná a dlouhá, protože sedět sedm hodin v autobuse není žádná sranda.

ŠKOLA

Druhý den jsme zavítali do školy Osnovna škola I. Murska Sobota, kde jsme se měli setkat s některými slovinskými žáky. První, co nás překvapilo, bylo velké přivítání, kde nám někteří žáci předvedli svá vystoupení, pár dětí tančilo a někteří zpívali v angličtině a němčině. Hned poté nás dvě studentky provedly jejich školou. Zůstali jsme v učebně informatiky, ve které jsme se začali seznamovat s prací na celý týden.

Naše prezentace – charakteristické české věci; foto: web školy Naše prezentace – charakteristické české věci; foto: web školy


Utužování mezinárodních vztahů; foto: web školy Utužování mezinárodních vztahů; foto: web školy


Velké přivítání; foto: web školy Velké přivítání; foto: web školy


PAMÁTKY

Nemohli jsme se nepodívat na nějaké památky v okolí naši výměnné školy a v Lublani. V Murske Sobotě jsme navštívili Evangeličanskou církev, Soboški hrad a pomník Vítězství. Podívali jsme se taky do Mariboru, kde jsme si prohlédli hlavně historickou část města. Taky jsme měli zařízenou prohlídku interaktivního muzea EXPANO a procházku kolem Gramoznica Soboško jezera, které jsme si nemohli vynachválit. Během prohlídky po Lublani jsme si prohlídli Dračí most a Lublaňský hrad.

Maribor; foto: web školy Maribor; foto: web školy


Maribor; foto: web školy Maribor; foto: web školy


Návštěva EXPANO centra; foto: web školy Návštěva EXPANO centra; foto: web školy


PROGRAMOVÁNÍ

Hned první den jsme začínali s programem LightBurn a pak jsme pokračovali v Tinkercadu s programováním. Myslím si, že většina z nás pochopila práci s gravírováním i programováním jednoduše, ale jediná práce, která nám dělala problém, bylo programování Arduina poslední den, jelikož to téměř nikomu nefungovalo.

Celý šestidenní pobyt jste si náramně užili, prozkoumali jste velkou část Slovinska, spřátelili jsme se s žáky tamní školy a procvičili jsme si naši angličtinu. :-)
Počet zobrazeni celkem: 785
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 250
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce