Sobota 20. 4. 2024  |  Svátek má: Marcela

Rubrika: Akce školy » 2012/2013
Filip Trunečka  21.10.2012

Soutěž ČT Soutěž ČT

Před soutěží…

Ve středu třetího října jsem se dozvěděl, že naše třída pojede do televizní soutěže „Věříš si?“ a já tam mám soutěžit.

Od středy odpoledne každý den trénuji běh. Ráno a večer udělám 30 kliků, abych měl silné ruce.
Spolužáci a děti z ostatních tříd se mne stále ptají: „Je to pravda, že budeš v televizi? Kdy tam budeš?" a tak dále... Připadá mi to pořádně trapný. :-) Na to samé se mě ptají i někteří učitelé.
Máme tam jet ve středu 17. října a v televizi to má prý být v půlce listopadu. A jak soutěž probíhá?

Jsou tam čtyři soutěžící. Na začátku soutěže moderátorka Kamila Zeletová představí soutěžící a publikum. Následuje Zahřívačka, ve které má každý soutěžící tři otázky a za každou správnou odpověď získá 10 bodů.

Následují tři disciplíny, na které si soutěžící musí vsadit. Maximálně však může vsadit polovinu všech bodů co má. Následuje Triatlon. Poté je kvíz Tři z devíti. Pak probíhá rubrika Seznamte se. Poté je Virtuální hra.

Když jsi v disciplíně první, získáš vše, co jsi vsadil. Za druhé místo polovinu sázky, za třetí nic nezískáš a nic neztratíš a za poslední – čtvrté místo – příjdeš o všechno, co jsi vsadil.
Nakonec ten soutěžící, co vyhraje, plní super finálový úkol.

A jak probíhal soutěžní den?

Cesta autobusem do Brna Cesta autobusem do Brna

V 9:30 jsme už všichni seděli v autobuse a jeli do Brna. Cesta trvala necelou hodinu. Jelo nás 34 žáků a paní učitelky Krupičková a Urbášková.

V Brně jsme šli nejdříve do Vaňkovky. Pak už jsme jeli do studia ČT. Zde jsem se také setkal s mými soupeři.

Ve studiu ČT - Soutěž Ve studiu ČT - Soutěž "Věříš si?"

Adam – červený, já – modrý, Bára – zelená, Denisa – žlutá.

Následovaly útrapy v maskérně. :-) Poté jsme šli všichni s Kamilou (moderátorka) a Martinou (asistentka) do studia A. Tam jsme si nacvičovali příchod.

Pak už přišlo publikum tvořené naší třídou 6. A.

Soutěž ČT Soutěž ČT "Věříš si?" - šestáci fandí ve studiu

A natáčelo se…První byla Zahřívačka – pro každého tři otázky. Správně jsem měl pouze jednu.

Pak byl na řadě Triatlon. Před ním jsem měl 110 bodů a vsadil jsem 40 %. Všichni jsme však skončili na posledním místě. V triatlonu bylo veslování, hmatový labyrint – poslepu postavit věž a třetím úkolem byl tangram ve tvaru slepice. Byly na to tři minuty.

Soutěž ČT Soutěž ČT "Věříš si?" - skládání tangramu

Následoval kvíz Tři z devíti. Tam Kamila vylosovala tři okruhy: Plavidla, Ochrana a Svět čísel. Vsadil jsem 30 % bodů. Udělal jsem však chybu, že jsem nevsadil víc, protože jsem tuto disciplínu vyhrál.

Dále přišla rubrika Seznamte se. Tam se nás Kamila zeptala, co děláme ve volném čase a co nás baví ve škole.

Jako Virtuální hra bylo zvoleno „Zachraň princeznu“. Kdo tuto disciplínu vyhrál, neprozradím, ale prozradit mohu to, že jsem vsadil 50 % bodů.

Soutěž ČT Soutěž ČT "Věříš si?" - virtuální hra

Poté následovalo superfinále, v němž hrálo hlavní roli autíčko na dálkové ovládání. :-)

Celé natáčení trvalo přes tři hodiny. Pak už jsme se všichni vydali zpět do Nezamyslic. Tam na mě čekali rodiče a zavezli mě domů.

Cesta domů Cesta domů

Na památku z natáčení jsme dostali krásné knížky a tričko, ve kterém jsme soutěžili.