Pondělí 24. 1. 2022  |  Svátek má: Milena
Počet článků: 11

Naši šesťáci s komiksem v Praze

Rubrika: Akce školy » 2011/2012
Mgr. Jarmila Krupičková  7.6.2012
V rámci kampaně na podporu knih Rosteme s knihou se celá šestá třída z Masarykovy ZŠ a MŠ v Nezamyslicích zapojila do celostátní literárně-výtvarné soutěže „Komiks nás baví“. Autorské dvojice vytvořily své komiksové příběhy. Z nich byl vytvořen sborník komiksů, který jsme nazvali „Komiksovník 6. A“.

Komiksovník 6. A Komiksovník 6. A


Náš sborník se porotě líbil a byl vybrán mezi 11 nejlepších prací v naší kategorii. Organizátoři pak celou naši třídu pozvali na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže do Prahy.
Díky vstřícnosti pana ředitele Pavla Dostála a pana starosty Jiřího Doubravy jsme do Prahy 18. května opravdu odjeli. Celá šestá třída a ještě několik dalších žáků, pro které to byla odměna za úspěchy v recitační soutěži.

Na slavnostním vyhlášení, které se konalo v Průmyslovém paláci v rámci 18. mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha 2012, jsme získali mimořádné ocenění za společnou práci. Diplom a ceny jsme převzali z rukou autorů komiksu Alois Nebel Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99.

Předávání cen Předávání cenPo prohlídce veletrhu žáci soutěžili s komiksovým hrdinou kocourem Mourissonem na stánku časopisu ABC.

Soutěže Soutěže


Také navštívili expozici pravěkých zvířat Giganti a ztráceli se a hledali v zrcadlovém bludišti.

S kocourem Mourissonem :-) S kocourem Mourissonem :-)


S Václavem Neckářem S Václavem Neckářem


Zrcadlové bludiště Zrcadlové bludiště


Výstava Giganti Výstava Giganti


Někteří si vyzkoušeli i pouťové atrakce. :-)

Pouťové atrakce :-) Pouťové atrakce :-)


Kolotoče KolotočeI když cesta do Prahy a zpět trvala déle, než náš pobyt v hlavním městě, přesto si děti odvezly spoustu nezapomenutelných zážitků.

Domů odjíždíme všichni s knihou :-) Domů odjíždíme všichni s knihou :-)


Tento výlet byl pro děti největší odměnou za jejich práci.
Počet zobrazeni celkem: 4626
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 32
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce