Úterý 23. 4. 2024  |  Svátek má: Vojtěch
Počet článků: 29

Fotoreportáž Vídeň 01 - Schönbrunn

Rubrika: Akce školy » Exkurze
Redakce Písaříku  17.5.2010
Za mírně nepříznivého počasí jsme se po 7. hodině ranní spolu s dalšími cestovateli z Brodku vyrazili směr Vídeň.

Cestou nás pan průvodce seznámil s historií i současností Rakouska. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací...

Ráno v autobusu Ráno v autobusuVítají nás lopatky rakouských větrných elektráren :-) Vítají nás lopatky rakouských větrných elektráren :-)V průběhu cesty se počasí umoudřilo. Do Vídně jsme dorazili již za pěkného počasí. První zastávkou byla letní rezidence císařské rodiny, která patří k nejkrásnějším barokním zámkům v Evropě.

Dnes patří zámek díky svému historickému významu, krásnému areálu a velkolepému vybavení k pamětihodnostem zařazeným do světového kulturního dědictví UNESCO.


Před Schönbrunnem Před SchönbrunnemPřed Schönbrunnem Před SchönbrunnemTradiční projížďka Tradiční projížďkaNejdříve jsme prozkoumali zahradní labyrint Irrgarten. Bloudili jsme v zelených bludištích, pozorovali se v soustavě zrcadel, zkoušeli si zahrát melodii na hracích dlaždicích nebo jsme se "vyblbli" na atrakcích hřiště. :-)


Zahradní labyrint Irrgarten Zahradní labyrint IrrgartenZahradní labyrint Irrgarten - bloudíme? :-) Zahradní labyrint Irrgarten - bloudíme? :-)Zahradní labyrint Irrgarten - zrcadla Zahradní labyrint Irrgarten - zrcadlaZahradní labyrint Irrgarten - hrací dlaždice Zahradní labyrint Irrgarten - hrací dlaždiceZahradní labyrint Irrgarten - hledáme cestu... Zahradní labyrint Irrgarten - hledáme cestu...Již za krásného počasí jsme obdivovali monumentální Neptunovu kašnu.


Neptunova kašna Neptunova kašnaNaše skupina u Neptunovy kašny Naše skupina u Neptunovy kašnyza Neptunovou kašnou - pohled na Schönbrunn za Neptunovou kašnou - pohled na Schönbrunnza Neptunovou kašnou - pohled na Schönbrunn za Neptunovou kašnou - pohled na SchönbrunnSchönbrunn SchönbrunnNeptunova kašna Neptunova kašnaKrásný pohled byl i na Gloriettu.


Glorietta GloriettaGlorietta GloriettaVyzkoušeli jsme si, jaké to je být na místě hradní stráže. :-)


Hradní stráž :-) Hradní stráž :-)Prohlédli jsme si královské zahrady...

Zahrady Zahrady


Zahrady Zahrady


nádvoří Schönbrunnu nádvoří Schönbrunnu


Loučíme se s Schönbrunnem Loučíme se s Schönbrunnem


a pak jsme se vydali do centra Vídně...

Počet zobrazeni celkem: 6319
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 23
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce