Sobota 1. 4. 2023  |  Svátek má: Hugo
Počet článků: 71
[1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7]  [ Poslední ]
Mandalorian; obrázek- zdroj: Filmserver.cz

The Mandalorian - recenze

11. 2. 2020Málokdo tento seriál zná, jelikož je nový. Vyprodukovala ho společnost Lucasfilm a vysílala ho streamovací společnost Dysney +. Hlavní podíl na tvorbě získal Jon Favreau (můžeme si ho pamatovat v roli Happyho Hoghana ve snímku Spider-Man Homecoming a Far From Home). Je to první hraný seriál s tematikou Star Wars. Žánrem se zařadil mezi space-western.
Pohled ze hry (Fortnite Chapter 2)

Recenze hry - Fortnite Chapter 2

10. 1. 2020Z hry Fortnite se stala úplně nová hra!

Epic Games na dva dny vypl evropské servery a hráčům dal možnost dělat jedinou věc, dívat se na černou díru. Evropa měla live event v jiný den a čas než Čína, aby Čína o tento krásný pohled na černou díru nepřišla, tak si jej také užila, ale jen jeden den.
Spider-Man: Far From Home; zdroj: csfd.cz

Recenze filmu Spider-Man: Far From Home

3. 10. 2019Filmové recenze už píšu dva roky. Proto pokračuji i tímto filmem. Měl sice premiéru na začátku prázdnin, ale je jisté, že film z MCU nemůže na načich stránkách chybět.

Pokračování Spider-Mana Homecoming překonalo slušnou hranici 1 miliardy a 100 miliónů.
Avangers - ilustrační foto;  zdroj: csfd.cz

Recenze filmu Avengers: Endgame

6. 5. 2019Dovoluji si říct, že se jedná o nejočekávanější film od začátku května minulého roku. Jak už nám prozradilo několik trailerů, film clip, super wiew a také se k nám dostavil teaser + potitulková scéna ve filmu Captain Marvel a mnoho dalších těchto scén se bude jednat o velkolepou událost a také velký posun pro samotné MCU (Marvel Cinematic Universe).
Avangers; foto: Patrik Havlíček

Avengers

25. 3. 2019Marvel Comics je společnost, která byla založena v roce 1939 Martinem Goodmanem. Tato společnost vytvářela a vytváří ty nejlepší komiksy na světě. Nejvíce postav do těchto komiksů vymyslel komiksový scénárista a redaktor Stan Lee, který nedávno umřel. Celý svět komiksu tím přišel o velkou legendu. Spolu se v tomto článku podíváme na všechny základní postavy, bez kterých by Marvel neexistoval.
Úniková hra - ilustrační foto

Tip na prázdniny - ÚNIKOVÁ HRA

19. 6. 2018Jestli se o prázdninách budete nudit a máte rádi logické úkoly a hlavolamy, mám pro vás tip na skvělý výlet. A to navštívit únikovou hru.

Hra spočívá v tom, že váš tým (většinou od dvou do pěti lidí) je zavřen do místnosti.
Skoro vždy je v nich tma, a proto dostanete buď baterku, nebo vám tam svítí malá lampička, ale někdy je v místnosti i rozsvíceno.
Na natáčení partičky

Na natáčení Partičky

9. 4. 2018Spousta z vás určitě zná komediální pořad PRIMA PARTIČKA. My s rodinou sledujeme každý díl, a to nejen u televize. Vydali jsme se totiž dvakrát na natáčení přímo do Prahy. Poprvé 19. 11. 2017, kde se měl natáčet silvestrovský speciál. To jsme ještě ale nevěděli, že se budou natáčet díly dva.
Agama vousatá; foto: Zdeněk Přidal

Jak se starat o agamu vousatou

31. 1. 2016Už rok doma chováme agamu vousatou. Je to sameček a říkáme mu Tonda. Vylíhl se 17. března 2014. Dovezli jsme si ho z Kojálu ve Vyškově.

Potřebuje 1,5 m dlouhé terárium plné písku.
Můj šnek Ferda; foto: Petra Matoušková

Jak se starat o achatinu - šneka afrického

11. 10. 2015Už rok a půl chovám šneka afrického a říkám mu Ferda. Vylíhl se 18. dubna 2014.

Jak jsem k němu přišla? Dostala jsem pět vajíček a vylíhlo se jedno, byl to právě Ferda. :-)
Petr a Lucie; nakreslila Adéla Dostálková

Petr a Lucie

23. 4. 2015Pro všechny milovníky románů jsem si připravila recenzi knihy Petr a Lucie. Jde o milostnou novelu spisovatele Romaina Rollanda, která popisuje kousek ze života dvou mladých Francouzů v době první světové války.

Osmnáctiletý mladík Petr Aubier bydlí v bohaté rodině. Jednoho dne, při podzemní mačkanici uprostřed pařížského metra, se setká s dívkou svých snů. Lucie je z chudé čtvrti na kraji města a žije sama s matkou.
Kate Perry - O2 Arena; foto: Adéla Dostálková

Kate Perry v O2 Areně

3. 4. 2015Když se řekne slovo „koncert“, představím si obrovskou show, světelné efekty, zpívající publikum a hlavně ohromující hlasitou hudbu. Právě takovou podívanou jsem zažila v noci 23. února 2015 na pražském koncertu americké zpěvačky Katy Perry v O2 Areně.

Cesta do hlavního města byla sice dlouhá a únavná, ale naše natěšení na večerní představení bylo silnější. Po příjezdu na místo jsme se s úžasem v očích dívali na velkou monumentální stavbu, která své brány a prostory otevřela v osmnáct hodin.
Velikonoce; foto: Jarmila Krupičková

Velikonoční vtipy

19. 3. 2015Velikonoční kontrola

Velikonoční řidič je viditelně ve veselejší náladě a už ho zastavuje policejní hlídka.
K autu přijde mladá policistka a spustí: „Tak si vystupte, pane řidiči, co ta pomlázka za volantem?”
„Jé, promiňte, slečno,” usmál se řidič, „já nevěděl, že chcete taky vyšupat...”
Pátračka Gilda; ilustrační foto

Jennifer Allisonová: Pátračka Gilda, díl 1.

10. 10. 2014První díl z pětidílné série detektivních příběhů zaměřených na paranormální jevy je určen dívkám od 11 let.

O čem kniha je:
Gildě začínají prázdniny a ona se rozhodla, že pojede do San Franciska za strýčkem a sestřenicí Julií. Gilda má ve zvyku na každém kroku řešit záhady. Tyto prázdniny nejsou výjimkou.

Na zahradě domu v San Francisku stojí věž, uzamčená věž.
Moje první známka; foto: Filip Trunečka

Sbíráš - sbírám - sbíráme: TURISTICKÉ ZNÁMKY

21. 3. 2014Turistické známky jsem začal sbírat už jako malý kluk. Bylo mi asi 7 let, když jsem jel s babičkou a dědou do Olomouce na Kopeček do Zoo. Tahle známka byla úplně první. Poté jsme jeli s rodiči na chalupu do Jeseníků, kde jsme pobývali dva týdny. Tam jsem nasbíral 15 známek!!

Když se turistické známky sbírají, tak nejde jen o to, mít jich co nejvíc, ale také má každá číslo. Pravidla této soutěže jsou taková:
Andýšek; foto: Denisa Hrabalová

Jak se starat o osmáka dega

6. 11. 2013Mnozí z Vás někdy projdou kolem zverimexu a zalíbí se Vám některé zvířátko. Já budu vyprávět o osmákovi.

Osmák degu je přítulné zvíře, poučné a někdy i zlobivé. Jednoho doma mám a vím, jakou péči potřebuje. Tak bych se ráda podělila o informace.

Třeba se Vám zalíbí a chtít ho budete třeba i vy…

[1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7]  [ Poslední ]
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce