Středa 22. 5. 2024  |  Svátek má: Emil
Počet článků: 11

Petr a Lucie

Rubrika: Volný čas » Knihy
Adéla Dostálková  23.4.2015
Pro všechny milovníky románů jsem si připravila recenzi knihy Petr a Lucie. Jde o milostnou novelu spisovatele Romaina Rollanda, která popisuje kousek ze života dvou mladých Francouzů v době první světové války.

Osmnáctiletý mladík Petr Aubier bydlí v bohaté rodině. Jednoho dne, při podzemní mačkanici uprostřed pařížského metra, se setká s dívkou svých snů. Lucie je z chudé čtvrti na kraji města a žije sama s matkou. Ve volném čase si vydělává kresbou portrétů. Při prvním shledání se pouze vzájemně ukrývají před bombardováním Paříže a poznávají se až po několika dnech.

Zdvořilý Petr se s Lucií často prochází po nábřeží a sdílí společně s ní veškeré starosti i radosti. Pomáhá jí s prodejem kreseb a podnikají různé výlety.

S blížícími se Velikonocemi si slíbí svatbu v kostele svatého Gervarsia. Během koncertu se vplíží do temného koutku a láskyplně zaposlouchají do zvuku varhan.

Jaký bude jejich další osud? Vyplní se jim jejich vysněná svatba? Dozvíte se sami, pokud si tuto krásnou knížku přečtete a vychutnáte příběh stejně jako já. 


Hodnocení: 95%


Plusy této knihy:

• Poutavý romantický příběh
• Pro malý počet stran může zlákat i nečtenáře


Mínusy této knihy:

• Dobový text

Petr a Lucie; nakreslila Adéla Dostálková Petr a Lucie; nakreslila Adéla Dostálková
Počet zobrazeni celkem: 4888
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 19
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce