Pátek 12. 7. 2024  |  Svátek má: Bořek
Počet článků: 17
[1 | 2]
Cesta korunami stromů; foto: Adéla Dostálková

Cesta korunami stromů

8. 11. 2013Jestli přemýšlíte o ideálním výletu pro celou rodinu, vydejte se na Šumavu k přehradní nádrži Lipno, kde je od 10. července 2012 otevřen celorepublikový unikát – Stezka korunami stromů Lipno.

Nabídne se vám neuvěřitelný výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i vrcholky rakouských Alp. Já jsem si pak nejvíce užila adrenalinovou jízdu na nejdelším suchém tobogánu v České republice.
Cyklisté; nakreslil Šimon Beneš

Bike park

3. 10. 2013Znáte to, když se o víkendu nudíte a nevíte co dělat??? Mám pro Vás radu… Zajeďte si Do Loučné nad Desnou ( 8.A zná z lyžování. :-) ) Je tam výborný Bike park v překladu “jezdit na kolech…” Dostanete kolo a nebo když bude zabahněno hřiště, tak i koloběžky.

Nemusíte se bát, s koloběžkami je také sranda…) Jsou tu i cesty pro in-line brusle a další…
Zámek Konopiště; foto: Šimon Beneš

Zámek Konopiště

2. 10. 2013O prázdninách jsem s rodiči a bratrem navštívil zámek Konopiště.

Pro ty z Vás, kteří by se tam chtěli vypravit, přináším pár informací.

• Zámek Konopiště založil kolem roku 1294 pražský arcibiskup Tobiáš z Benešova.
• V roce 1327 přešlo na 275 let do rukou Šternberkům.
• Postupně se vystřídalo mnoho panovníků, např. po bitvě na Bílé hoře chvíli Albrecht z Valdštejna.
Dumající Albert Einstein; foto: Adéla Dostálková

Projekt „Můj pohled Tvýma očima“ aneb Bulharsko 2013 se ZUŠ Němčice nad Hanou

25. 9. 2013Asi v polovině školního roku 2012/2013 navrhl pan učitel Martin Dostál projekt ve spolupráci se třemi evropskými státy – Polskem, Slovenskem a Bulharskem. Podmínkou účasti bylo jakékoliv umělecké zaměření, jako třeba tanec, hudba, zpěv či výtvarné umění.

Den odjezdu byl 15. 8. 2013 od Základní umělecké školy v Němčicích nad Hanou, kde se k nám připojili kamarádi z Polska, konkrétně města Krakow, které sem dopravil mikrobus. Čekala nás dlouhá, asi dvacetihodinová cesta
Křížovka

Poznáte tento zámek?

30. 5. 2012Tento zámek se nachází v jižních Čechách. V blízkosti zámku se nachází další zámky, např. Červená Lhota nebo Jindřichův Hradec. Na tento zámek jsem se jel podívat v letním období a musím říct, že se mi tam velmi líbilo.
Zámek Lednice

Zámek Lednice

30. 5. 2010Tento zámek je skvělým místem, kam se můžete vydat, pokud chcete příjemně strávit den. Nachází se v obci Lednice na pravém břehu Dyje. Leží přibližně 12 km východně od Mikulova.
Úsov

Hrad a zámek Úsov

2. 6. 2009Archeologové se domnívají, že původní hrad byl postaven kolem poloviny 13. století, zřejmě z příkazu českého panovníka.
hrad Bouzov

Bouzov

5. 5. 2009Tento hrad patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějších hradům v naší republice. Byl založen ve 14. století.
[1 | 2]
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce