Středa 18. 5. 2022  |  Svátek má: Nataša
Počet článků: 15
Vchod do Podkovy; foto: Anežka Jordánová

Tip na prázdniny - JESKYNĚ. Aneb na kolech na výlet!

9. 6. 2018Bojíte se rádi? Máte rádi dobrodružné výlety? Pokud ano, tak je tento článek přímo pro vás! Naplánovala jsem Vám totiž celodenní cyklovýlet do jeskyní. A navíc to není daleko! Jen pár kilometrů od vašeho města. Místo, o kterém vám tu povím pár věcí a zajímavostí, se nachází v CHKO Litovelské Pomoraví.
Bílí tygři v ZOO Liberec, foto: Eliška Podoláková

Už jste viděli bílé tygry v liberecké zoologické zahradě? Neváhejte!

15. 11. 2015Máte rádi zvířata? Pak určitě rádi zavítáte mezi ně.

Zoo Liberec je nejstarší zoo ve střední Evropě. Byla založena roku 1919, ale její kořeny sahají až na začátek 20. století.
Projekt Vzájemnost v Lovranu, foto: web školy

Na hudebním táboře jsme se setkali s Iry, Chorvaty a Slováky

28. 9. 2015O prázdninách jsem se s kamarády hudebníky ze ZUŠ Němčice nad Hanou zúčastnila Mezinárodního hudebního tábora v chorvatském Lovranu.

Jednalo se o projekt „Vzájemnosti“ (Reciprocities), kde jsme poznávali nové kamarády z Irska, Chorvatska a Slovenska. Učili jsme se hrát jejich písně a Chorvati nám předvedli i jejich tance.
Obraz z lega; foto: Adéla Koutská

Máte rádi LEGO?

12. 9. 2015S rodiči jsem byla v Praze a navštívila jsem Muzeum LEGA. Byl to úžasný zážitek a klidně bych tam jela znovu.

Zajímavosti o muzeu:
Muzeum je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě. Návštěvníkům nabízí přes 2500 vystavených unikátních modelů, kde se skrývá přes 1 000 000 složených kostiček.
Hrad Bítov; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Bítov

10. 2. 2015Mám rád různá středověká místa. Nejraději mám atmosféru středověkých hradů.

Hrad Bítov se vypíná nad Vranovskou přehradou na jižní Moravě. Toto místo jsme navštívili, když jsme byli na dovolené v Moravských Budějovicích.
Výlet na Slovensko; foto: Lucie Plachá

Výlet na Slovensko

10. 9. 2014Je brzo ráno. Celá rodina sedá do auta a vyrážíme za rodinou na Slovensko. Čeká nás dlouhá cesta v autě. Z okna sleduji krajinu, města a vesnice, kterými projíždíme. Po hodině a půl jsme se blížili k hraničnímu přechodu Makov. Vyjeli jsme kopec, kde byla cedule Bumbálka - hraniční přechod. Při sjíždění kopce se na našich mobilech se objevila SMS zpráva „Vítejte na Slovensku“.
Skanzen Veselý kopec; foto: Adéla Dostálková

Tip na prázdninový výlet - východní Čechy

26. 6. 2014Prázdniny se blíží a já mám pro vás tip na zajímavý výlet. Tentokrát vás pozvu do okolí Hlinska ve východních Čechách. Je zde spousta míst, která stojí za to navštívit. Ať už se jedná třeba o zámek Slatiňany se známým hřebčínem nebo osadu Ležáky vypálenou za II. světové války, kde domy, co tu kdysi stály, připomínají pomníčky a kamenné obruby vyčnívající z trávy. Já vás pozvu na tři místa, která zvládnete i při jednodenním výletu autem.
Cesta korunami stromů; foto: Adéla Dostálková

Cesta korunami stromů

8. 11. 2013Jestli přemýšlíte o ideálním výletu pro celou rodinu, vydejte se na Šumavu k přehradní nádrži Lipno, kde je od 10. července 2012 otevřen celorepublikový unikát – Stezka korunami stromů Lipno.

Nabídne se vám neuvěřitelný výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i vrcholky rakouských Alp. Já jsem si pak nejvíce užila adrenalinovou jízdu na nejdelším suchém tobogánu v České republice.
Cyklisté; nakreslil Šimon Beneš

Bike park

3. 10. 2013Znáte to, když se o víkendu nudíte a nevíte co dělat??? Mám pro Vás radu… Zajeďte si Do Loučné nad Desnou ( 8.A zná z lyžování. :-) ) Je tam výborný Bike park v překladu “jezdit na kolech…” Dostanete kolo a nebo když bude zabahněno hřiště, tak i koloběžky.

Nemusíte se bát, s koloběžkami je také sranda…) Jsou tu i cesty pro in-line brusle a další…
Zámek Konopiště; foto: Šimon Beneš

Zámek Konopiště

2. 10. 2013O prázdninách jsem s rodiči a bratrem navštívil zámek Konopiště.

Pro ty z Vás, kteří by se tam chtěli vypravit, přináším pár informací.

• Zámek Konopiště založil kolem roku 1294 pražský arcibiskup Tobiáš z Benešova.
• V roce 1327 přešlo na 275 let do rukou Šternberkům.
• Postupně se vystřídalo mnoho panovníků, např. po bitvě na Bílé hoře chvíli Albrecht z Valdštejna.
Dumající Albert Einstein; foto: Adéla Dostálková

Projekt „Můj pohled Tvýma očima“ aneb Bulharsko 2013 se ZUŠ Němčice nad Hanou

25. 9. 2013Asi v polovině školního roku 2012/2013 navrhl pan učitel Martin Dostál projekt ve spolupráci se třemi evropskými státy – Polskem, Slovenskem a Bulharskem. Podmínkou účasti bylo jakékoliv umělecké zaměření, jako třeba tanec, hudba, zpěv či výtvarné umění.

Den odjezdu byl 15. 8. 2013 od Základní umělecké školy v Němčicích nad Hanou, kde se k nám připojili kamarádi z Polska, konkrétně města Krakow, které sem dopravil mikrobus. Čekala nás dlouhá, asi dvacetihodinová cesta
Křížovka

Poznáte tento zámek?

30. 5. 2012Tento zámek se nachází v jižních Čechách. V blízkosti zámku se nachází další zámky, např. Červená Lhota nebo Jindřichův Hradec. Na tento zámek jsem se jel podívat v letním období a musím říct, že se mi tam velmi líbilo.
Zámek Lednice

Zámek Lednice

30. 5. 2010Tento zámek je skvělým místem, kam se můžete vydat, pokud chcete příjemně strávit den. Nachází se v obci Lednice na pravém břehu Dyje. Leží přibližně 12 km východně od Mikulova.
Úsov

Hrad a zámek Úsov

2. 6. 2009Archeologové se domnívají, že původní hrad byl postaven kolem poloviny 13. století, zřejmě z příkazu českého panovníka.
hrad Bouzov

Bouzov

5. 5. 2009Tento hrad patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějších hradům v naší republice. Byl založen ve 14. století.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce