Sobota 2. 3. 2024  |  Svátek má: Anežka
Počet článků: 819
Ztracený sníh

Ztracený sníh - 1. díl

20. 12. 2016Zrovna jsem se dívala z okna a přemýšlela, jestli i tento rok nebude zase sníh. Stejně tomu nevěřím, že něco napadne, u nás už nenapadl sníh tři roky. A když už je polovina prosince, tak už není v co doufat. Vánoce budou zase na blátě.

Pak mě ale vytrhl z myšlenek náš šéf – ano, správně, zrovna trčím v práci a dívám se okna, i když bych měla dělat grafiku vánočních reklam na počítači (není dobré mít u svého stolu okno).
Školní časopis roku; foto: J. Krupičková

Písařík vyhrál!

12. 12. 2016Uběhl další rok, během kterého celá naše redakce pilně psala, fotila a kreslila a postupně vytvořila další povedená čísla našeho Písaříku, což by se neobešlo bez nějaké odměny. Touto odměnou pro nás může být titul nejlepšího školního časopisu druhého stupně základní školy v republice.
Vánoční jarmark 2016; foto: web školy

Podruhé se konal „Vánoční jarmark“

11. 12. 2016K Vánocům patří řada tradicí. Jednou z našich školních tradicí je Vánoční jarmark, který se u nás konal 6. 12. 2016. Každá třída zde prodávala své výrobky. Děti je vyráběly od začátku školního roku ve všech předmětech.
Mikulášská nadílka 2016; foto: web školy

Pátého prosince... chodil Mikuláš :-)

9. 12. 2016Tak jako každý rok, tak i letos po naší škole chodil Mikuláš s anděly a čerty v podobě převlečených deváťáků. Já jsem byla jedním z nich. Převlečená za čerta jsem s některými mými spolužáky navštívila všechny děti, které navštěvují Masarykovu základní školu v Nezamyslicích.
Rozsvícení vánočního stromu; foto: Petr Jordán

Rozsvícení vánočního stromu v Nezamyslicích

6. 12. 201626. listopadu se v Nezamyslicích rozsvěcoval vánoční stromek. Menší trhy tam začaly již o půl páté, ale program začal až v pět.

V programu nejdříve tancovala třída 2. B pod vedením paní učitelky Halašové.
Nezamyslice

Pošlete hlas nejhezčímu obrázku - do středy 7. prosince

1. 12. 2016Na naší škole probíhala výtvarná soutěž „Jak vidím Nezamyslice“, která byla určena pro žáky 6. - 9. ročníku. Výtvarné práce žáci zpracovávali v programu Malování na počítačích.

Práce jsou rozděleny podle tříd do dvou kategorií.
Paní učitelka Kubíková; foto ze soukromého archivu

Rozhovor s paní učitelkou Hanou Kubíkovou

27. 11. 20161. Co Vás přimělo stát se učitelkou?

Odmala jsem se chtěla stát veterinářkou. Domů jsem nosila všechnu možnou „havěť“, o kterou jsem se starala. Samozřejmě k nevoli svých rodičů. 
Postupem času jsem hledala zaměření, kde bych mohla spojit dva obory, které mám moc ráda - přírodu a sport.
Judo

Chceš chodit do juda?

9. 11. 2016Judo (japonsky 柔道v překladu jemná cesta) je japonské bojové umění.
Vzniklo z několika škol džiu-džitsu, které vyučovalo sebeobranu neozbrojeného člověka.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce