Pátek 23. 4. 2021  |  Svátek má: Vojtěch
Počet článků: 6

Vydra a Vánoce

Rubrika: Literární tvorba » Jazykový koutek
Anna Přecechtělová  20.12.2018
Blížily se Vánoce a vydra Viktorie si četla staré knížky po prababičkách a praprababičkách. Našla i stará fotoalba, ve kterých našla fotky svých příbuzných.

Viktorie Vánoce nikdy neslavila a myslela, že je neslavil ani zbytek její rodiny, a tak bylo překvapením, že našla fotografie s vánočním stromečkem, dárky a vánočními ozdobami.

Vydra se proto rozhodla, že Vánoce začne znova slavit jako její rodina před mnoha lety. Začala tím, že si naplánovala celý průběh svátků. Vyzdobila celý svůj dům vánočními ozdobami. Všechno zářilo červenou a zlatou barvou. Ve sklepě našla staré sváteční ubrusy, protože dům, ve kterém žila, zdědila po svých předcích.

Při chystání všech důležitých věcí začala povykovat, aby všechno stihla nachystat. Po chvilce se uklidnila. Vzpomněla si ale, že k Vánocům patří vánoční stromeček, a tak se vydala do hustého lesa za jejím domem. Po chvilce vystoupala na vyvýšený vrcholek, na kterém vyrostl vysoký smrk. Vydra uřezala stromek a odvlekla ho k sobě domů.

Stromeček doma ozdobila a zametla jehličí, které opadalo. Podle fotek usoudila, že její rodina k večeři chystala kapra a bramborový salát. Byl už téměř Štědrý den, a tak kapr už nikde nebyl k dostání. Prodávali už jen obrovskou vyzu, a tak si musela koupit její část. Usmažila ten kousek vyzy a udělala i bramborový salát. Všechno už bylo nachystané, ale vydra zjistila, že ji chybí někdo, s kým by to slavila.

Zašla do sousedství a pozvala výra z Vysočiny a nějakého přežvýkavce z Vyšehradu. Společně potom oslavili Vánoce. Největším dárkem bylo pro vydru Viktorii to, že zjistila, jaké to je slavit Vánoce.

Vydra a Vánoce; nakreslila: Anna Přecechtělová Vydra a Vánoce; nakreslila: Anna Přecechtělová
Počet zobrazeni celkem: 1034
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 32
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST