Pátek 12. 7. 2024  |  Svátek má: Bořek
Počet článků: 6

Namyšlený hlemýžď

Rubrika: Literární tvorba » Jazykový koutek
A. Přecechtělová, N. Štěpánková  10.5.2018
Žil byl jednou jeden namyšlený hlemýžď, který žil ve věži ve Vysokém Mýtě v domnění, že pokud se nepřestane zamykat, neubrání se zlému myšomývalovi, který se umýval v obrovské umývárně za jeho domem.

Pokud se myšomýval zrovna neumýval ve své umývárně, zval k sobě hlemýžď své hmyzí přátele, kteří hráli na housle i bez smyčce. V noci ucítil vůni citronových mydlinek z umývárny. S sebou si vzal baterku a pánvičku na omráčení velkého a strašlivého myšomývala. Přešel přes mýtinu plnou chmýří. Ale bál se, a tak přivolal svým superrychlým hlemýžďomobilem své hmyzí přátele.

Vůně ale pominula, a tak se vydali domů. Další večer se opakovalo to samé, ale tentokrát hlemýžď nezavolal své přátele a vydal se přes mýtinu sám. Ztratil se v husté mlze, a tak se nachomýtnul u zadního vchodu umývárny. Viděl, že se tam svítí, vstoupil a uviděl paní Myš a pana Mývala. Nejdřív se polekal, ale potom zjistil, že to byl jen stín, který viděl ze svého domku. Omluvil se jim, za to že si o nich myslel, že jsou velké zlé a strašlivé monstrum.

Na počest jejich přátelství uspořádal velkou hlemýždí oslavu, na kterou pozval i hmyzí přátele. Hlemýžď už nikdy nebyl namyšlený.

Namyšlený hlemýžď; autor: A. Přecechtělová a N. Štěpánková Namyšlený hlemýžď; autor: A. Přecechtělová a N. Štěpánková
Počet zobrazeni celkem: 2241
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 50
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce