Úterý 23. 4. 2024  |  Svátek má: Vojtěch
Počet článků: 46

Na stěně

Rubrika: Literární tvorba » Povídky
Nella Kučerová  23.5.2017
To si představte! Sedím si jen tak na stropu v rohu vzhůru nohama v koupelně nad zrcadlem, motám si pavučinku a nikoho, vůbec nikoho si nevšímám.

A v tom najednou přijde do místnosti holka, která v ruce drží ručník a pobrukuje si nějakou melodii. Prvně přijde k zrcadlu a svůdně se do něj zadívá. Pak přiloží hlavu těsně před něj a dívá se na své nedostatky. Zavrtí hlavou a začne vrtět zadkem a dělat další taneční kreace. Vezme tubu od gelu a zpívá do něj.

Moje uši!

Poté udělá tu nejdivnější věc. Vezme takovou tu placatou krabičku, které se říká „mobil“. V něm si najde fotoaparát a začne s ním mávat před zrcadlem. Fotí si v něm svůj odraz. Dělá u toho všemožné škaredé grimasy, mezi něž patří hlavně špulení rtů nebo vyplazování jazyka.

Moje oči! Ale ne, sranda. Ti lidé jsou zvláštní. Nejprve vyfotí strašně velké množství fotek, a nakonec je skoro všechny smažou kromě jediné, kde jim neodstává vlas, nebo nemají smítko na triku. Snad na té fotce nepůjdu vidět, já se fotím nerad.

Když ta podivná lidská bytost konečně skončí se všemi těmi hrůznými zvyky, protáhne se. Očima zastaví u skulinky, kde jsem si postavil svůj příbytek, a zaměří je na mě… Zakřičí. Ale no tak! Je na mně něco hrozného, mám snad smítko na těle?

Dívka bezhlavě odejde (nebo spíše uteče) z místnosti. Za chvíli přijde s dalším člověkem, soudím, že s jejím otcem. A mám pravdu…

„Tati, zabij toho pavouka! Prosím,“ zaskučí dívka.

Pavouk na stěně; nakreslila Hana Burgetová Pavouk na stěně; nakreslila Hana Burgetová


„Kde ho vidíš?“ zeptá se pantáta klidně.

„Tam,“ ukáže prstem na mě. „Já bych ho zabila sama, ale děsně se jich štítím.“

Její otec se na mě podívá a soucitně se usměje. „Ale no tak, zlato. Ty nevíš, že když zabiješ pavouka, tak budeš mít smůlu?“ Dívka nervózně přešlápne. „Dones mi list papíru.“

Když dívka donese čtvrtku papíru, její táta to lehce uchopí a přiloží ke mně. Co mi zbývá? Opatrně na něj stoupnu a čekám, co bude. Muž přijde k oknu, otevře jej a já najednou padám a řítím se až k zemi do trávy.

Brrrr, proč si myslí, že jsem se jim zabydlel v rohu koupelny? Jen tak z nudy? Protože jsem se chtěl dívat, jak si tam ti divnolidi pořizují „selfíčka“ před zrcadlem? Ne. Tady je totiž hrozná zima. Takže si budu muset najít nový dům a plus k tomu si udělat novou pavučinu. No nevadí, taky mě mohli zabít, a já bych jim přinesl smůlu.

Jé hele, tamten dům vypadá dobře! Je velký a prostorný, uvnitř se mi nejvíce líbily dveře s WC ženy. Pochybuji, že by si tady dospělé ženské fotily fotky v zrcadle…
Počet zobrazeni celkem: 2194
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 24
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce