Úterý 23. 4. 2024  |  Svátek má: Vojtěch
Počet článků: 5

Kdo zvítězil v novoročním turnaji ve stolním tenise

Rubrika: Akce školy » Soutěže 2014/2015
Lukáš Hrabal  15.2.2015
Divíte se, proč je v nadpisu novoroční turnaj, když se konal 6. února? Protože nebyl dostatek času, a také díky neotestovaným stolům, kterým bohužel chyběl certifikát.

6. 2. 2015 a 9. 2. 2015 se žáci 6. A, 6. B, 7. A, 8. A a 9. A zúčastnili novoročního turnaje ve stolním tenise. Třídy byly rozděleny do následujících kategorii: kategorie č. 1 (mladší žáci), této kategorie se účastnili žáci 6. A, 6. B a také 7. A. V této kategorii bylo celkem 19 soutěžících. Žáci v této kategorii byli rozděleni do čtyř skupin. Tři skupiny byly po pěti soupeřících hráčích, čtvrtá skupina byla jako jediná po čtyřech hráčích.

Novoroční turnaj; foto: web školy Novoroční turnaj; foto: web školy


Nejdříve hráli hráči každý s každým ve své skupině. Z každé skupiny (ať už ve skupině po pěti či po čtyřech) postupovali první 2 nejlepší hráči. Tito hráči postoupili do dvou čtvrtfinálových skupin. Ostatní hráči sehráli zápasy o umístění. V kategorii č. 1 (mladší žáci) se kluci umístili následovně: 1. místo obsadil Jakub Frgál, 2. místo Marek Zháněl a 3. místo Marek Pavlů.

Novoroční turnaj; foto: web školy Novoroční turnaj; foto: web školy


V pondělí 9. února se novoročního  turnaje zúčastnila kategorie č. 2 (starší žáci). Vyřazovací systém byl totožný se systémem v kategorii č. 1. Zde však byly čtyři skupiny po třech soutěžících. V kategorii č. 2 reprezentovala třídu 8. A jediná dívka turnaje Kateřina Závadská. Opět postupovali pouze dva soutěžící do dalšího boje, ostatní sehráli zápasy o umístění. V kategorii č. 2 se umístili nejlépe Radek Soldán – 1. místo, Zdeněk Špička – 2. místo a Kristián Kuča – 3. místo.

Novoroční turnaj; foto: web školy Novoroční turnaj; foto: web školy


Z turnaje měli radost nejen ti, co vyhráli, ale všichni, co si zahráli. :-)
Počet zobrazeni celkem: 3291
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 21
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce