Pátek 12. 7. 2024  |  Svátek má: Bořek
Počet článků: 74

Mut (2.březen - 3.duben)

4. 3. 2008Krásná bohyně Mut, manželka boha Amona, je patronkou lidí, ke kterým se osud často nestaví spravedlivě. Obdařila je proto bojovným duchem, vynikajícím intelektem, skvělou intuicí a značnou bojovností.

Vodnář

29. 1. 2008Charakteristika:

Vodnáři jsou oduševnělí a velmi romantičtí. Je mezi nimi mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců a vědců. Jejich pronikavá intuice vidí dále a hlouběji do budoucnosti.

Amon - Ra (30.leden - 1.březen)

14. 1. 2008K nejvýznamnějším bohům starého Egypta patřil Amon - bůh plodnosti, jeden z hlavních stvořitelů života na zemi. Amon v podobě hada byl prý prvním živým tvorem v pradávných vodách, kde oplodnil kosmické vejce, ze kterého povstal život.

Citáty o přátelství

17. 12. 2007Autor: Crane "Přítel je osoba, se kterou se odvažujete být sám sebou. "
Vtipy; nakreslila Kristýna Křupková

Vtipy - Slovníček

8. 10. 2007Maďarština

kamzík – terénkoza
penzista – uštvánléty

Nikdy to nevzdávej

17. 5. 2007Terri Fletcher (Hilary Duff) je velmi talentovaná zpěvačka z malého města, která ví co chce, ale její přísný otec má o ni příliš velký strach a nechce ji pustit na letní uměleckou akademii talentovaných zpěváků v Los Angles, kde jsou vybíráni jen ti nejlepší z celé země.

SPLÁCHNUTEJ

20. 2. 2007Když Shrek potkal Wallace s Gromitem, respektive když spojila své síly slavná animační studia - DreamWorks a Aardman, vznikla svěží animovaná komedie Spláchnutej, stojící na precizní americké počítačové animaci a okouzlujícím britském humoru, který je opravdu pro každého.

SHREK 3

4. 12. 2006Také jste si oblíbili zeleného zlobra? Pokud ano, jistě Vám neunikla informace o natáčení třetího dílu. Pakliže jste se ale již těšili na listopad 2006, kdy měl být film uveden do kin, musím Vás zklamat . Studio Dreamworks Picture totiž oznámilo odložení třetího dílu o příbězích „zeleného muže“ z bažin na květen 2007.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce