Úterý 7. 12. 2021  |  Svátek má: Ambrož,Benjamín
Počet článků: 26

Rozhovor s panem učitelem Petrem Sloukou

Rubrika: Rozhovory
Adéla Cesarová, Michaela Malá  22.5.2017
Na naší škole vyučuje od září letošního školního roku pan učitel Mgr. Petr Slouka, který nás učí především hudební výchovu.
Ochotně nám odpověděl na naše otázky.

1. Jak se Vám líbí na naší škole?

Líbí, je to zase nová zkušenost a zajímavá kombinace předmětů, kterou učím, je pro mě novou výzvou. A hlavně mám pocit, že je tu velice dobrý a příjemný kolektiv zkušených pedagogů, se kterými je radost pracovat.

2. Učil jste i na jiné škole?

Učil jsem nejenom na základních školách, ale vyzkoušel jsem si učení také na zvláštní škole a na ZUŠ.

3. Na jaký hudební nástroj hrajete?

Můj hlavní hudební nástroj je klarinet. Postupně, jak jsem hrál v různých kapelách a hudebních souborech, jsem se naučil hrát na saxofon (alt, tenor, soprán), flétnu, klavír (klávesy), kytaru, bicí, foukací harmoniku a ukulele.

3. Hrál jste s kapelou i v cizích zemích?

Ano, hrál. A nakonec všechny žánry, kterými jsem prošel v různých kapelách, jsem využil ve své kapele, se kterou jsem navštívil řadu evropských zemí jako je Španělsko, Francie, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Polsko a Slovensko.

4. Kde jste studoval?

Po ZŠ v Břidličné jsem nastoupil na gymnázium do Rýmařova a odtud pak na pedagogickou fakultu do Olomouce, kde jsem vystudoval učitelství pro 1. stupeň ZŠ. V průběhu základní a střední školy jsem navštěvoval LŠU, dnešní ZUŠ, obor klarinet.

5. Jak trávíte volný čas?

Většinu volného času se snažím věnovat rodině, hlavně svému malému synovi. Jinak rád luštím křížovky, čtu životopisné knihy významných osobností, hlavně sportovců (Andree Agassi, Usain Bolt, …). Rád sportuji, hraji tenis se starším synem, stolní tenis, jezdím na kole. Poslouchám, skládám a nahrávám hudbu pro svoji kapelu, se kterou o víkendech občas koncertuji. A také se rád „bavím“ drobnými opravami na rodinném domku.

6. Když jste chodil do školy, jaký předmět jste měl rád a naopak?

Na prvním stupni ZŠ jsem měl rád snad všechny předměty. Bavila mě například matematika…, vlastně jen ta část, kde se soutěžilo o početního krále. Na druhém stupni to byl dějepis. Hudební výchova mě začala hodně bavit až někdy v osmé třídě. Do té doby jsem se strašně styděl vystupovat před třídou. Nejvíce jsem však měl rád tělesnou výchovu. Dokonce jsem vážně uvažoval o studiu tělesné výchovy na fakultě. Z předmětů, které jsem opravdu „nemusel“, bych jmenoval chemii.

7. Jaké je Vaše nejoblíbenější zvíře?

V současné době je to medvěd ..., ze seriálu pro děti Máša a medvěd,  který občas sleduji se svým synem.

8. Chováte doma nějaké zvířátko?

Ano, máme pejska, rybičky, slepice a spoustu ptáčků (andulky, korely apod.).

9. A na závěr, jaký Váš oblíbený citát?

Mám jich oblíbených několik, ale uvedu alespoň dva. První citát, který mě provází již od střední školy, zní: „Vím, že nic nevím.“ Druhý, na který jsem přišel dlouholetou učitelskou praxí, zní: „Člověk nikdy neví, co má opice nebo školák za lubem.“

Pan učitel Petr Slouka; foto ze soukromého archivu Pan učitel Petr Slouka; foto ze soukromého archivu
Počet zobrazeni celkem: 1698
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 42
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce