Neděle 3. 3. 2024  |  Svátek má: Kamil
Počet článků: 4

Puk v síti III (8.-10. kolo)

Rubrika: Sport » Hokej
Jaroslav Horák  13.10.2015
Opět vás vítám už u 3. dílu PUKU V SÍTI. Dnes se podíváme na posily a ztráty týmů a na 8., 9. a 10. kolo hokejové Tipsport extraligy.

Velkou brněnskou posilou se stal slovenský útočník Rastislav Špirko a loňský mistr Finska Američan Dan Spang. Karlovy Vary jsou posíleny o útočníky Ivana Rachůnka a Tomáše Bulíka. Naopak Pardubice přišly o trenéra Miloše Říhu a nahradil ho Richard Král a Hradec Králové přišel o Michala Tvrdíka.

V těchto kolech se nejvíce dařilo Kometě, která v minulých zápasech třikrát prohrála. Teď porazila Spartu, Třinec i rozjetý Chomutov a posunula se na 4. příčku. Stejné to měla Olomouc, která vyzrála nad svými protivníky a zařadila se na 3. místo tabulky.

Podání rukou bývalých reprezentačních koučů po zápase Brna a Chomutova; zdroj: isport.cz Podání rukou bývalých reprezentačních koučů po zápase Brna a Chomutova; zdroj: isport.cz


Naopak nejhorší výsledky měli chemici z Litvínova a energetici z Karlových Varů. Prohráli všechny tři zápasy a zhoršili si svá místa v tabulce. Karlovy Vary jsou poslední, což je 14. místo a Litvínov je na hrozném 12. místě.

Dobře si vedl Zlín, Plzeň, Liberec a Sparta, jenž 2 zápasy vyhráli a 1 prohráli. Zlín i po menším úspěchu pořád zůstává na hrozné 13. příčce. Plzeň tabulku vede a je tedy první, Liberec ji ale dohání a je druhý se ztrátou dvou bodů. Sparta stoupla na 5. místo.

Potyčka hráčů Třince a Sparty; zdroj: isport.cz Potyčka hráčů Třince a Sparty; zdroj: isport.cz


Hůře se hrálo Chomutovu, Pardubicím, Hradci Králové a Třinci. Ti totiž vybojovali jen 1 výhru a 2 prohry. Chomutov se stále snaží, ale propadl se na 8. místo. Pardubice jsou trochu níž a jsou na 11. místě. Hradec Králové obsazuje 7 pozici. Třinec díky prohrám spadl na 10. místo.

Dva týmy odehrály jen dva z těchto tří zápasů. Byly to Vítkovice a Mladá Boleslav. Více se dařilo Vítkovicím, které si dovezly 2 výhry a tím tedy vlastní 9. příčku. Mladá Boleslav má 1 výhru a 1 prohru, takže je šestá.

Bonusem je odkaz na vynikající zákrok brněnského brankaře v zápase s Třincem, který nadchl v zámoří:
https://cdn.streamable.com/video/webm/l14i.webm

Pro dnešek je to vše a já se s vámi loučím.

HOKEJI ZDAR!!!
Počet zobrazeni celkem: 3495
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 15
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce