Sobota 22. 6. 2024  |  Svátek má: Pavla
Počet článků: 20

Star Trek Online

Rubrika: Hry » Recenze
Lukáš Hrabal  10.12.2014
Star Trek je online MMORPG hra ve stylu vesmírných válek. Hra je úplnou napodobeninou stejnojmenného seriálu Star Trek.

Stejně jak ve filmu, i zde ve hře jsou tři hratelné rasy – Lidé (Americká flotila USS), Klingoni a Romulané. Každá z těchto ras má zvýhodnění, ale také znevýhodnění! Některé frakce (Americká flotila USS) mají silné štíty, ale slabší strukturu lodě (silné štíty, málo životů lodi). Klingoni nemají vůbec štíty, ale naopak mají o hodně silnější strukturu lodě (žádné štíty, hodně životů). Třetí rasa má tak trochu jinou stavbu. Mají slabé štíty a také slabou strukturu lodi, ale naopak své lodě dokáží zamaskovat (slabé štíty, málo životů, ale zvýhodněno maskovací technologii).

Každá z těchto ras vlastní kvadranty, které mohou protivníci v dané doby dobýt. Každá z ras má nedobytnou základnu, která je umístěna ve kvadrantu dané rasy. Taky se zde nachází vesmírná stanice Earthspace dock. Je umístěna na oběžné dráze Země, která se také nachází na hranicích všech třech ras. Také díky tomu je toto neutrální oblast. Nesmí se zde bojovat, ani jinak útočit na hráče ostatních frakcí.

Obrázek ze hry Star Trek - Pozemní boj Obrázek ze hry Star Trek - Pozemní boj


Earthspace dock má mnoho funkcí, třeba jako opravování vnitřní konstrukce lodi, vylepšování lodi, výměna vybavení a mnoho dalšího. Jednou z největších výhod zde jsou levely. Nedávno byla aktualizace, která do hry přinesla místo 50 levelů pro každou rasu, levelů celkem 65. To znamená, že do hry přibylo mnoho úkolů, které jsou velice lehké na provedení a jsou velice podobné filmu Startrek.

Nová aktualizace také přinesla rozšíření hry. Do hry přibyla nová oblast zvaná jako „Delta Kvadrant“. Delta Kvadrant je čístě PvP mapa, ve které se obsazují jednotlivé části mapy. Jak to už u MMO RPG her bývá, i zde jsou skupiny lidí (něco jako legie), těmto skupinám se říká „letky“. Být ve Star treku v letce má obrovské výhody nejen kvůli tomu, že ti v případě nouze ostatní členové letky pomohou, ale také si můžete postavit základnu, která vám později dává bonusy jako přidání zkušeností, nebo více dropu herní měny.

Novinkou ve hře je také procvičování posádky. Posádka se může vylepšovat jak v bojích ve vesmíru, tak se může vylepšovat i v boji na zemi. Čím více je posádka zkušená, tím více dokáže být užitečná (čím více se vylepší technik na lodi, tím rychleji dokáže opravit poškozené moduly). Další podobnou věcí ve vesmírných bojích je „rozvádění energie“ Rozvádět energii lze do 4 jednotlivých oblastí – první oblast jsou zbraně. Čím více energie je ve zbraních, tím více zbraně poškozují nepřátelské plavidlo.
Další oblastí jsou štíty. Čím více energie je ve štítech, nejen že se rychleji doplní, ale také absorbují více poškození od nepřátelského plavidla. Další takovou nejbezpečnější možností rozvedení energie při útěku je možnost rozvést veškerou energii do motorů (pohonu). Čím více energie bude v motorech, tím rychleji plavidlo dokáže letět.

Čtvrtou a také poslední oblastí (málo používanou) je rozvedení energie do stabilizátorů. Stabilizátory mají za úkol rychleji manévrovat s lodí. Stabilizátory se také automaticky (není potřeba energie) aktivují, pokud loď neletí maximální „podsvětelnou“ rychlostí.

Ve hře je i systém, do kterého se zapisují hráči, kteří potřebují „pomoci“, tomuto systému se říká „Recruit Starfleet helper“ (pro USS lodě).

Momentálně je to vše, co se v oblíbené „Sci-fi“ hře objevuje. Ale do budoucna operátoři hry slibují, že by do hry měla přijít čtvrtá nehratelná NPC rasa, která bude mít za úkol vyrovnávat skóre všech třech ras.

To je už vše. Admirál vám přeje mnoho zdaru! 

Obrázek ze hry StarTrek - vesmírná loď Obrázek ze hry StarTrek - vesmírná loď


Toto je téměř nejlépe vybavená loď StarTreku. Já jí dal název USS Destiny (z překladu AJ – Destiny – naděje)
Počet zobrazeni celkem: 3875
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 30
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce