Středa 29. 1. 2020  |  Svátek má: Zdislava
Počet článků: 25

Rozhovor se starostou městyse Nezamyslice

Rubrika: Rozhovory
Otáhalová K., Dostálíková N.  5.5.2015
Starosta městyse Nezamyslice ing. Vlastimil Michlíček zavítal na návštěvu do naší školní redakce Písaříku, aby se podíval, jak vzniká Písařík.

My se chopily příležitosti udělat s ním rozhovor. Pan starosta neodmítl a vy si rozhovor můžete přečíst.

Jak dlouho jste ve funkci starosty?

Od 7. listopadu 2014, kdy byly volby.

Jak náročná je práce starosty a co se vám na ní líbí?

Náročná je hodně, protože je tam spousta nových věcí, zákonů, dodržování různých předpisů, řešení problémů, a to ve dne v noci, soboty, neděle, prostě 24 hodin denně.

A co se mi na ni líbí? Různorodost a práce s lidmi, protože je to neustále o lidech a o tom, co se dělá na vesnici, co se opraví a co vyřeší.


Co je na ní nejzajímavější?

Právě to, že se něco tvoří a vylepšuje, i když si myslím, že naše obec už je hodně pospravovaná a vylepšená, ale zároveň je co dělat.

Připravujete něco nového v letošním roce?

Určitě ano. Teď se chystá rozpočet, ve kterém je spousta investičních věcí. Jednou z nich je víceúčelové hřiště, kde bychom rádi udělali dva tenisové kurty s umělou trávou, a tu druhou část asfaltovou s koši na basketbal, ze které by se dalo v zimě udělat kluziště.

Dalším cílem je rozšířit sídliště „Trávníky“, oprava, možná i výstavba domova s pečovatelskou službou a mnoho dalších věcí. Tohle jsou však ty největší plány.


Baví vás vaše práce?

Jak kdy, někdy bych s tím nejraději seknul, ale dá se říct, že baví, protože by to ani jinak nešlo.

Jaký je váš běžný den v práci?

Začíná to kolem sedmé hodiny na úřadě a končíme mezi 17:00 – 18:00, takže je to celodenní práce. Člověk si tak stihne odskočit jen na oběd.

Jaké bylo vaše původní povolání?

Vystudovanou mám kybernetiku, ale 20 let jsem pracoval jako ředitel v bance.

Napadlo vás někdy, že budete vykonávat funkci starosty?

To, že budu starosta mě ani ve snu nenapadlo. Poslední čtyři roky jsem dělal místostarostu a dá se říct, že mi to vyhovovalo.

Nelitujete toho, že jste přijmul funkci starosty?

Zatím ne, i když je to někdy hodně náročné. Hlavně tehdy, když se člověk prodírá v zákonech a předpisech. Tak si občas říkám, jestli to mám vůbec zapotřebí. Někdy bych dokonce rád odevzdal klíče a řekl, že odcházím.

Jak trávíte svůj volný čas?

Celý život jsem hrál fotbal. Fotbal trénuji a dělám funkcionáře, ale bohužel na to poslední dobou nemám tolik času jako před tím. A v zimě si rád s rodinou vyjedu na lyže.


Pan starosta Michlíček s redaktorkami Písaříku; foto: Jarmila Krupičková Pan starosta Michlíček s redaktorkami Písaříku; foto: Jarmila Krupičková


Pan starosta Michlíček na návštěvě v naší redakci Písaříku; foto: Petr Jordán Pan starosta Michlíček na návštěvě v naší redakci Písaříku; foto: Petr Jordán

Počet zobrazeni celkem: 2889
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 77
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy