Pátek 12. 7. 2024  |  Svátek má: Bořek
Počet článků: 6

Písařík byl slyšet v Českém rozhlasu

Rubrika: Redakce » O nás
Adéla Dostálková  20.2.2015
Po ranním příchodu do školy nás čekalo velké překvapení. Panu řediteli se ohlásili z Českého rozhlasu a poprosili o poskytnutí rozhovoru s redaktory školního časopisu Písařík. Paní učitelka Krupičková vybrala čtyři reprezentující žáky deváté třídy. Mě – Adélu Dostálkovou, Kláru Otáhalovou, Nikolu Dostálíkovou a pro oživení toto dívčí trio doplnila Lukášem Hrabalem. Jelikož nikdo z nás neznal předem otázky, které nám budou pokládány, nervozita byla na místě. Rozhovor se odehrával v ředitelně, kde jsme měli po dobu jedné hodiny absolutní klid a soukromí.

Jako první se mikrofonu chopila redaktorka Českého rozhlasu Olomouc Lucie Přikrylová a její první položená otázka směřovala k paní učitelce, která posluchačům sdělila pár informací o založení a tvorbě časopisu. Jako další jsem dostala slovo já, výherkyně individuální soutěže Článek měsíce červenec. Vyprávěla jsem o obsahu vítězného článku, kterým byla úvaha o nalezení zatoulaného psa a mých zálibách. S další otázkou se obrátila na spolužačku Kláru, aby nám následně popsala průběh úspěšného dne a jednotlivých workshopů. Nikola vše doplnila zmínkou o umístění v jednotlivých kategoriích a absolutním vítězství. Velice zajímavý byl i Lukášův popis recenzí her, na který však v nahrávce nedošlo. Povídáním o dalším pokračování a cílech Písaříku jsme rozhovor ukončili.

Odkaz na rozhovor v pořadu Kraj na dlani v Českém rozhlasu Olomouc - ZDE.

Rozhovor začíná v čase 19:00.

Přítomnosti redaktorky jsme využily i my, když jsme se s Klárou již bez nervozity ujaly mikrofonu a Lucii vyzpovídaly o jejím povolání.

Rozhovor si můžete přečíst v tomto článku:
Klikněte ZDE.

Naše redakce s redaktorkou Lucií Přikrylovou; foto: J. Krupičková Naše redakce s redaktorkou Lucií Přikrylovou; foto: J. Krupičková
Počet zobrazeni celkem: 3463
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 47
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce