Středa 29. 1. 2020  |  Svátek má: Zdislava
Počet článků: 25

Rozhovor se zpěvákem Kubou Nesnídalem

Rubrika: Rozhovory
Adéla Dostálková  7.10.2014
Mnoho z nás určitě sledovalo hudební pěveckou soutěž televize Nova Hlas Československa. Někteří měli od začátku svého idola, jiní se pouze dívali a se zájmem naslouchali mnoha barvám více či méně kvalitních hlasů.

Jedním z nejúspěšnějších soutěžících se stal sympatický kluk Jakub Nesnídal, kterému se podařilo probojovat přes výběrová kola. Kvůli malému počtu obdržených SMS byl bohužel vyřazen v K.O. a do finále se nedostal. I přesto mě velice zaujal, a když se mi o prázdninách naskytla příležitost s ním udělat rozhovor, byla jsem nadšená.

Ze soutěže Hlas Československa; zdroj: http://hlas.markiza.sk Ze soutěže Hlas Československa; zdroj: http://hlas.markiza.sk


Vše se událo ve Westernovém městečku v Boskovicích. Seděly jsme s kamarádkami u občerstvení a uviděly nějakého kudrnatého klučinu převlečeného za kovboje. Bez váhání jsem vykřikla: „To je Kuba Nesnídal“. Nebylo to naštěstí tak nahlas, abych si připadala trapně, ale stejně to Kuba zaslechl a přišel za námi. Zeptal se mě, jestli jsem náhodou nevyslovila jeho jméno a já s úžasem odsouhlasila. Určitě jsem vypadala jako poblázněná fanynka, ale za vším stálo pouze překvapení. Celé odpoledne nás provázel po své „zemi“ a nakonec se nám opravdu ukázal i v roli kovboje v akci. V mezičase jsem mu položila pár otázek. S tykáním jsem si nedělala starosti, je přece jen o tři roky starší. :-)

Klára, Jakub Nesnídal a já; zdroj: www.taborybavi.cz Klára, Jakub Nesnídal a já; zdroj: www.taborybavi.cz


Jak ses dostal ke zpěvu?

Moje máma pracuje jako učitelka sboru, ze začátku jsem tam docházel jen občas, ale potom jsem začal chodit pravidelně a zpěv mě lákal čím dál víc.

Hraješ i na nějaký hudební nástroj?

Ano! A není jich málo. :-)

Můžeš nám je vyjmenovat?

Začínal jsem s flétnou... asi proto, že patří mezi nejjednodušší hudební nástroje. Později mě začal lákat také klavír, kytara a bicí. Občas si zahraji na baskytaru, cajon a foukací harmoniku.

Co je to ten cajon? Myslím, že to mnoho lidí neví.

Je to vlastně taková dřevěná bedýnka, původně na přepravu ryb. Hraje se na ni prsty a dlaněmi boucháním na ozvučenou desku nebo její hranu. Hráč přitom sedí na samotném nástroji.

Jsi členem nějaké hudební skupiny?

Zatím ne, ale chtěl bych si v budoucnosti založit vlastní hudební skupinu. Kamarády na to mám, takže... to vypadá nadějně!

Soutěž Hlas tě velice proslavila. Jak ses k ní vlastně dostal?

No, mě samotného to napadlo už dřív, ale svůj nápad jsem raději nevyslovoval. Během roku napadla stejná myšlenka i sestru a ta mě také přihlásila. Jsem jí za to vděčný!

Vystupoval jsi už někdy předtím nebo byla soutěž tvou premiérou?

Premiéra to nebyla, ale za „první“ vystoupení jsem to považoval. Nikdy dříve jsem totiž před tak početným publikem nevystupoval. :-)

Měl jsi trému?

Občas od někoho slýchávám, že trému nikdy nezažil. Tento pocit bych opravdu chtěl mít! Já si však myslím, že to není možné. V každém se alespoň kousek strachu schovává. I ve mně.

Z jakého důvodu sis vybral práci ve Westernu?

Beru to jako menší prázdninovou brigádu, při které bych si moc rád přivydělal na elektrickou kytaru. Není to tady špatné.

A jakou studuješ školu?

Střední pedagogickou v Boskovicích.

Má poslední otázka směřuje k tvým vlasům. Takové máš od narození?

Ano, máme je v rodině. :-)Všichni jsme „kudrnáči“ a své vlasy máme rádi. Mé sestře se narodila dcera, tak jsme všichni zvědaví, jestli je také podědí.

Děkuji za rozhovor a doufám, že se ještě někdy potkáme. :-)

Nemáš za co, měj se hezky. Ahoj.

Jakub Nesnídal - Hlas; zdroj: http://kiliangang.cz Jakub Nesnídal - Hlas; zdroj: http://kiliangang.cz
Počet zobrazeni celkem: 2741
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 61
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy