Úterý 23. 4. 2024  |  Svátek má: Vojtěch
Počet článků: 31

Rozhovor s ředitelem „EUROSTROJ RALLY TIŠNOV 2006“ Jaromírem Paláskem

Rubrika: Rozhovory
Michal Palásek  7.4.2006
Kdy se bude konat Eurostroj rally Tišnov?

II. eurostroj rally Tišnov začíná oficiálně ve čtvrtek 11. května 2006 prezentací přihlášených posádek, předáním itineráře a zahájením seznamovacích jízd. V pátek budou pokračovat do 15:00 hodin seznamovací jízdy, ve 13:00 hodin bude zahájena administrativní přejímka, to znamená, že soutěžící musí předložit všechny předepsané doklady ke kontrole a převezmou si startovní čísla a povinné reklamní samolepky určené na vozidlo. O půl hodiny později bude zahájena technická přejímka vozidel, při které se zjišťuje, zda jejich technický stav odpovídá sportovním řádům, měří se hluk, kontrolují hasicí přístroje a v neposlední řadě i nehořlavé prádlo, přilby a kombinézy závodníků.

Vlastní start závodu zařazeného do Mistrovství ČR ve sprintrally, Mistrovství ČR historických automobilů, Mistrovství FIA zóny střední Evropa v rally a Rakouského rally poháru bude v osm hodin na náměstí v Tišnově, první posádka se objeví v cíli na tomtéž místě kolem 16:30 hod.

Z jakých důvodů se změnil hlavní sponzor Rally Tišnov?

Nebudu zastírat, že je to i z ekonomických důvodů, ale s předešlým partnerem firmou Autonova Brno dále spolupracujeme. Rally je krásný sport, ovšem stojí mnoho peněz soutěžící i pořadatele. Majitel firmy EUROSTROJ pan Eddy Schlager podniká v Blansku, odkud je kousek do Tišnova a ve Vyškově je členem Hanáckého rally klubu, za který i závodí. Tyto okolnosti vytvořily podmínky pro uzavření tříleté smlouvy s možností dalšího prodloužení.

Pane Palásku, na kolika rally jste již byl ředitelem rally?

Moje zkušenosti odpovídají statistice, která říká: 3x Autosalon – Autotek rally Brno, 4x Böttcher rally Vyškov, ale také 6 x Automobilový slalom ve Vyškově. Při deseti ročnících Magnum rally Vyškov jsem působil 2x jako vedoucí rychlostní zkoušky a 8 x jako vedoucí tratě rally. Náš klub zajišťoval 4x rychlostní zkoušky při Zlínské Barum rally, kde jsem také působil jako vedoucí RZ. Toto však nestačí, pořád se musím učit, získávat nové poznatky, sledovat vývoj rally u nás i ve světě.


Vydařila se vám Autonova rally Tišnov v sezóně 2005?

Toto je otázka spíše pro závodníky. Z mého pohledu stroj se jménem Autonova rally 2005 pracoval velmi dobře. Ovšem nic není bez chyb a drobných problémů. Problémy musíme ihned řešit a z chyb se musíme poučit.


Chystáte nějaké nové rychlostní zkoušky v sezóně 2006?

K této otázce mohu zatím říci jen velmi nekonkrétní informaci, jedna RZ je zcela nová a další dvě jsou upravené nebo mají nové úseky.


Které rally se řediteluje lépe - Böttcher rally Vyškov nebo Autonova rally Tišnov?

Tato otázka není správně postavena. Rally není o tom, jak se pracuje řediteli. Na uspořádání rally pracuje spousta obětavých lidí, kteří tvoří několik týmů, organizační výbor, vedení rychlostních zkoušek, sportovní a techničtí komisaři, časoměřiči, spojaři, bezpečnostní dispečink a skupina zpracování výsledků, lékaři a zdravotnický personál, předjezdci, záchranný systém, skupina materiálního zabezpečení, skupina dopravního značení, hasiči, traťoví komisaři – pořadatelé na RZ a další a další lidé, bez kterých by se rally nedala uskutečnit.

Mohu říci, že v den konání sprintrally podle počtu RZ pracuje 400 – 500 těchto nadšenců, k tomu musíme připočítat soutěžní posádky a jejich servisní pracovníky, ale také cca 100 - 150 akreditovaných novinářů - fotografů. Samozřejmě nesmím zapomenout na pomoc policie, obecních úřadů, správy a údržby silnic a také na ty tisíce diváků a fanoušků, bez kterých by žádná rally neměla tu správnou atmosféru. Všem těmto lidem patří vždy můj upřímný dík.


Byly nějaké problémy na Autonova rally Tišnov v roce 2005?

Pane redaktore, myslím, že na tuto otázku jsem již odpověděl. Přeji Vám hodně úspěchů ve škole a děkuji za rozhovor.

Za redakci našeho školního časopisu Písařík i za naše čtenáře Vám děkuji za rozhovor a přeji Vám mnoho dalších úspěchů ve Vaší práci.
Počet zobrazeni celkem: 4504
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 19
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce