Středa 22. 5. 2024  |  Svátek má: Emil
Počet článků: 11

C. S. Lewis - Letopisy Narnie – Lev, čarodejnice a skříň

Rubrika: Volný čas » Knihy
Ondřej Beneš  9.3.2012
Příběh se odehrává během 2. světové války. V Anglii žily čtyři děti: Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Kvůli válce je rodiče poslali na venkov do domu svého strýce. Jeho dům je ale velký a plný překvapení, a proto Lucka (nejmladší ze sourozenců) objeví tajemnou skříň, ve které je schován tajemný svět – Narnie.

Letopisy Narnie - nakreslil Ondřej Beneš Letopisy Narnie - nakreslil Ondřej Beneš


Její ostatní sourozenci jí ale zprvu nevěří. Nakonec se ale všichni čtyři sourozenci dostanou do Narnie. Narazí tam ale na problém.V Narnii už po mnoho let vládne zlá bílá čarodejnice, která způsobuje tuhou zimu po mnoho let a mění obyvatele Narnie v kámen. Naštěstí se objeví bájný lev Aslan. Edmund, který se v dřívější době přidá na stranu čarodejnice, se náhle ocitne v úzkých. Naštěstí Aslan Edmunda zachrání, ale za strašlivou cenu. Aslan se totiž musí obětovat. Aslan ale naštěstí znovu ožije a čarodejnici porazí v rozhodující bitvě.

Z malých dětí se stanou v Narnii dospělí lidé. Jednou při lovu na bílého jelena Lucka, Edmund, Zuzana a Petr zahlídnou mezi stromy dveře od skříně. Samozřejmě nevědí, že je to ta kouzelná skříň. Rozhodnou se to tam prozkoumat. Jak to dopadne, tak to už byste si měli přečíst… :-)

Plusy:

+ Originální příběh
+ Záhadní tvorové
+ Výborné počtení

Mínusy:

- Vysoká cena (Kč)

Knížka se mi líbila, protože fantasy knihy mám rád.
Počet zobrazeni celkem: 4795
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 17
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce