Úterý 23. 10. 2018  |  Svátek má: Teodor
Počet článků: 147
Podzim a Zima; nakreslil Šimon Beneš

Podzim a Zima

5. 11. 2013Žil byl jeden Podzim a jedna Zima. Oba dva si navzájem záviděli své hezké roční období. Podzim záviděl Zimě, protože měl a pořád má rád krásný bílý sníh. Paní Zima zase záviděla Podzimu jeho úžasné barvy. Zelená, žlutá, hnědá, červená...

Jaro a Léto bylo oběma úplně fuk. Nesnášeli velké horko, nechtěli být upečeni jako chutná kuřata. Podzim chtěl přivolat svou oblíbenou Zimu, proto další den udělal jeden pokus.
Dub; práce žáků 9. B ve výtvarné dílně – PD Stromy

Podzim

25. 10. 2013Podzim je to nejkouzelnější období. Je plné všech podzimních barev. :-)
Vidíme všechny ty podzimní barvy. Například v pondělí jsem byla s mojí kamarádkou na hřišti a tam to bylo vše okolo zbarvené krásnými barvami a bylo to opravdu nádherné.

Okolo nás poletovaly listy, pomalu se spouštěly k zemi, vítr je zafukoval do všech stran.
Adi a Das; foto: Filip Trunečka

Cesta adidasek

4. 10. 2013Ahoj! Mé jméno je Adi a jméno mého bratra je Das. Byli jsme vyrobeni v Thajwanu na jaře roku 2011. Do České republiky jsme se dostali v lednu 2012 a zde náš příběh také začíná. Byl jsem spolu s Dasem v krabici a putovali jsme do prostějovského Sportisima, kde jsme čekali, že si nás nějaký hodný kluk koupí. Ale ukrutně jsme se mýlili.
Podzim; autor: Adéla Žvátorová

Kaligram

1. 10. 2013Podzim

Adéla Žvátorová
Želva; nakreslil Samuel Hučín

Pohádky s ponaučením

27. 9. 2013O mořské panně

Žil jednou jeden rybář a ten neměl ženu ani děti. Jediné, co měl, byla chaloupka a stará zatuchlá loď. Nikdy nic neulovil. Ale když šel lovit, zpíval si tak krásně, že se to líbilo i mořské panně Perličce. Jednou se vydal na lov, bylo to o Vánocích, kdy se dějí zázraky. Nasednul do loďky a myslel si, že chytí kapra na štědrovečerní stůl.
Barevný podzim; nakreslil Petr Čech a Šimon Beneš

Barevný podzim

25. 9. 2013Jednou před několika dávnými lety žil malý chlapec, který měl rád barvičky.

Když šel s tatínkem do města, viděl v obchodě nové barvičky. Byly tam všechny barvy světa, moc se mu líbily, tak mu tatínek slíbil, že mu je koupí. A tak se i stalo…

Když chlapec přišel domů, hned šel barvičky vyzkoušet.
Nevěděl ale, co má malovat. Vzpomněl si na to, jak si lidé stěžovali, že je Podzim hnědý, škaredý a větrný…
Prázdniny jsou tady; nakreslila Adéla Koutská

Prázdniny jsou tady

8. 7. 2013Nastaly prázdniny, Klára se chtěla začít bavit. Vtom do jejího pokoje vtrhli rodiče, kteří jí sdělili, že se jede na víkend k babičce do Chebu. Klára byla naštvaná, protože o víkendu chtěla uspořádat večírek, a tak zavolala své kamarádce Lindě a pozvala ji, aby přišla.
Labuť; nakreslila Adéla Koutská.jpg

Pohádka o labuti ukryté v křišťálové skále

1. 6. 2013Jednou byla jedna princezna, která měla krásné jméno Lianie. Nešťastnou náhodou jí umřel otec. Princezna proplakala celé noci a dny. Až jednou, když celý zámek ležel v slzách, proměnil se v křišťálovou skálu a princeznu zaklel do labutě. Uvěznil ji v křišťálové skále a vznesl na ni kouzlo: „Z labutě se proměníš, až se do tebe zamiluje mládenec odvážný a milý.“
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy