Pondělí 25. 6. 2018  |  Svátek má: Ivan
Počet článků: 142
[1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7]  [ dalších 7 ]  [ Poslední ]
Podzim; nakreslila Marie Mrvcová

Podzim

5. 10. 2014Podzimní král
rád by si hrál.
Nedělej gesta
z listí už je cesta.
Láska

Co pro mě znamená přátelství a láska?

12. 9. 2014Jaká je vlastně láska a přátelství? Naskytla se mi už příležitost, poznat tyto dva city neodmyslitelně patřící k životu? Tato otázka mi na první pohled připadá nesmyslná, ale když se nad ní chvíli zamyslím, vybaví se mi v hlavě neskutečné množství situací, zkoušek a zrad, které mi už právě láska a přátelství v životě přichystaly.
Zebra; nakreslila Kristýna Křupková

Zebra Oskar

7. 9. 2014Ahoj, jmenuji Oskar a jsem zebra. Žiju v Africe na savaně. Je tu horko, sucho, málo vody a sem tam nějaký zelený šťavnatý strom. Lidé si myslí, že jsem bílý s černými pruhy nebo černý s bílými pruhy. Řeknu jen to, že je to úplně jedno. Mám tu spoustu stejných přátel, jako jsem já.

Všichni spolu dobře vycházíme a všude chodíme společně. Jednou jsem viděl turisty, jak nás fotografují zpovzdálí.
Želva; foto: Petra Novotná

Želva a její život...

7. 9. 2014Jmenuji se Žofka a jsem želva. Petra si mě koupila 1. 5. 2010. Bydlím v akváriu s druhou želvou Betinou.

Pořád mám hlad a nejraději se vyhřívám na kameni, kde klidně spím i přes den. V noci začnu kopat nohama do kamene, všechny probudím a tím dávám najevo, že mám hlad. Proto musí Petra vstát a dát mi jídlo.
Žirafa; nakreslila Adéla Koutská

Den se žirafou

28. 6. 2014Ahoj, já jsem Justina a narodila jsem se 27. 8. 2011 a nyní mám plnou penzi v Zoo Dvůr Králové. Mám se tady opravdu skvěle, každý den se mi věnuje chovatelka Alena a chovatel Radim. Jedenkrát za týden se na mě chodí dívat veterinářka Simona, která mi dá vždycky nějakou odměnu. Jak už jsem říkala, mám se tu opravdu dobře.

Ráno mi donesou v osm snídani, to je většinou zeleninový nebo ovocný talíř.
Vysvědčení

Co pro nás znamená vysvědčení?

25. 6. 2014Jaký má „vysvědčení“ význam? A budeme jej potřebovat do budoucna? Od první třídy je nám vtloukáno do hlavy, že jen s dobrým vysvědčením bude volba další školy a povolání snazší a jednodušší. Učíme se kvůli sobě a je na nás, jak bude vysvědčení vypadat. Samozřejmě, ne každý má na to mít vyznamenání, ale musím mít pocit, že jsem pro to udělal/a maximum.
Včela; nakreslila Kristýna Křupková

Normální včelí den

23. 6. 2014Bzzzzz! Ano, jsem včelí dělnice pilně pracující a medem vždy oplývající. Květiny, jak už víte, obsahují nektar (pyl) a právě to nosím do svého úlu a tam ho měním na slaďoučký med. Je však bohužel pravidlem a včelím strážcům to velmi vadí a nejsou jediní, že ti velcí otravní kaziči přírody nám každý týden berou a kradou náš med, co si pečlivě vyrábíme v našem medovém ráji!
Kočka; nakreslila Kristýna Křupková

Jak žije kočka!

22. 6. 2014Mňáu!:D Moje jméno je Damiánka alias Babetka… Chtěla bych vám napsat, jak prožívám svůj kočičí den. Budím se asi okolo šesté hodiny a strašně mě baví ráno mňoukat na všechny strany a budit nevinné lidi!:3 Až domňoukám (to je většinou, když mě panička nakrmí whiskasem!), jdu se podívat na zahradu, jestli tam nepoletuje nějaký vrabčák, kterého bych ráda slupla jako desert. Občas, po dávce whiskas, slyším pískání mého kamaráda Majky a jdeme do kavárny na ranní zrní.
[1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7]  [ dalších 7 ]  [ Poslední ]
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy