Pondělí 17. 6. 2019  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 156
Podzim; nakreslila Marie Mrvcová

Podzim

5. 10. 2014Podzimní král
rád by si hrál.
Nedělej gesta
z listí už je cesta.
Láska

Co pro mě znamená přátelství a láska?

12. 9. 2014Jaká je vlastně láska a přátelství? Naskytla se mi už příležitost, poznat tyto dva city neodmyslitelně patřící k životu? Tato otázka mi na první pohled připadá nesmyslná, ale když se nad ní chvíli zamyslím, vybaví se mi v hlavě neskutečné množství situací, zkoušek a zrad, které mi už právě láska a přátelství v životě přichystaly.
Zebra; nakreslila Kristýna Křupková

Zebra Oskar

7. 9. 2014Ahoj, jmenuji Oskar a jsem zebra. Žiju v Africe na savaně. Je tu horko, sucho, málo vody a sem tam nějaký zelený šťavnatý strom. Lidé si myslí, že jsem bílý s černými pruhy nebo černý s bílými pruhy. Řeknu jen to, že je to úplně jedno. Mám tu spoustu stejných přátel, jako jsem já.

Všichni spolu dobře vycházíme a všude chodíme společně. Jednou jsem viděl turisty, jak nás fotografují zpovzdálí.
Želva; foto: Petra Novotná

Želva a její život...

7. 9. 2014Jmenuji se Žofka a jsem želva. Petra si mě koupila 1. 5. 2010. Bydlím v akváriu s druhou želvou Betinou.

Pořád mám hlad a nejraději se vyhřívám na kameni, kde klidně spím i přes den. V noci začnu kopat nohama do kamene, všechny probudím a tím dávám najevo, že mám hlad. Proto musí Petra vstát a dát mi jídlo.
Žirafa; nakreslila Adéla Koutská

Den se žirafou

28. 6. 2014Ahoj, já jsem Justina a narodila jsem se 27. 8. 2011 a nyní mám plnou penzi v Zoo Dvůr Králové. Mám se tady opravdu skvěle, každý den se mi věnuje chovatelka Alena a chovatel Radim. Jedenkrát za týden se na mě chodí dívat veterinářka Simona, která mi dá vždycky nějakou odměnu. Jak už jsem říkala, mám se tu opravdu dobře.

Ráno mi donesou v osm snídani, to je většinou zeleninový nebo ovocný talíř.
Vysvědčení

Co pro nás znamená vysvědčení?

25. 6. 2014Jaký má „vysvědčení“ význam? A budeme jej potřebovat do budoucna? Od první třídy je nám vtloukáno do hlavy, že jen s dobrým vysvědčením bude volba další školy a povolání snazší a jednodušší. Učíme se kvůli sobě a je na nás, jak bude vysvědčení vypadat. Samozřejmě, ne každý má na to mít vyznamenání, ale musím mít pocit, že jsem pro to udělal/a maximum.
Včela; nakreslila Kristýna Křupková

Normální včelí den

23. 6. 2014Bzzzzz! Ano, jsem včelí dělnice pilně pracující a medem vždy oplývající. Květiny, jak už víte, obsahují nektar (pyl) a právě to nosím do svého úlu a tam ho měním na slaďoučký med. Je však bohužel pravidlem a včelím strážcům to velmi vadí a nejsou jediní, že ti velcí otravní kaziči přírody nám každý týden berou a kradou náš med, co si pečlivě vyrábíme v našem medovém ráji!
Žába; nakreslila Kristýna Křupková

Žába

22. 6. 2014Kva, kva ..!!! Ahoj, krásné ránko, zdravím vás z Mokroše.
Omlouvám se, že vás zdravím tak pozdě ráno, ale vstávala jsem v 10 hodin. Už jsem stihla i do obchodu, ale zapomněla jsem si koupit perlivou vodu Mattoni!!! U Mokroše je krásně a také tu pálí sluníčko, takže jsem si musela koupit opalovací krém, abych si nespálila mou kůži.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy