Pondělí 17. 6. 2019  |  Svátek má: Adolf
Počet článků: 156
Mimozemšťan; nakreslila Adéla Koutská

Osídlování vesmíru

9. 3. 2014Jedno dne se lidé na planetě Zemi rozhodli, že by mohli osídlit ostatní planety vesmíru. Pokus se měl provést na planetě Marsu, která se dá srovnávat s podmínkami na Zemi. V kosmické lodi poslali na Mars dva psy. Vlastně jednoho psa a jednu fenku.

Dorazili tam za 1 rok a 214 dní. Nesmírně se jim tam líbilo, protože je tam byla měkká půda a dobře se jim tam hrabalo. Kupodivu se jim tam také dobře dýchalo.
Vesmír; nakreslil Šimon Beneš

Objev nové planety

8. 3. 2014Jednoho chmurného dne se kapitán vesmírné lodi NOX-3F81 rozhodl, že pojede na Mars a že tam bude zkoumat zmrzlou vodu. Kapitán celé vesmírné stanice mu potvrdil, že si může vzít na Mars několik mužů. Potom nechal připravit vesmírnou loď a vesmírnou buginou zase odjel zpátky do hlavní budovy. Během 5 minut by se mělo startovat z rampy č. 3.

Konečně vystartovali a jsou z dohledu z vesmírné stanice,
Minulost nebo budoucnost?

Minulost a možná budoucnost

6. 3. 2014 „Dneska si pustím nový film“ řekla si Tami a pohodlně se usadila před velikou obrazovou stěnou. „Co tam asi bude?“ přemítá děvče. Film dostala od své maminky a jmenuje se Život v minulosti. V prostoru se začínají objevovat neznámí, velcí tvorové, kteří se pohybují na zadních nohách a v předních drží kořist. Tami s údivem hledí na dinosaury. Hlas z obrazovky ji říká, jak se zvířata jmenují, kdy žila a jak se živila.
Kitty; nakreslila Radka Hangurbadžová

Sen

5. 3. 2014Byla jedna holka, která se jmenovala Kitty. Už od mala se zajímala o jeden styl kreslení, který se jmenoval MANGA. Snila o tom, že se jednou stane komiksovým fenoménem a bude mít svou vlastní firmu. která ty komiksy bude vyrábět. Jednoho dne si šla brzo lehnou, protože byla utahaná ze školy...
Cesta za snem; nakreslila Adéla Koutská

Cesta do vesmíru

3. 3. 2014V jedné vesnici jménem Unioruk žil byl jeden pán. Říkali mu Desimo. Všichni se ho báli, proto neměl žádné kamarády, ale on nebyl tak zlý, byl jen velmi zarmoucený.
Byl tak smutný, a tak začal vymýšlet vynálezy. Seděl nad papírem rok, dva, ale nic a nic ho nenapadlo. Najednou se zamyslel a přemýšlel, co potřebuje pro každodenní život. „Už to mám,“ vykřikl. V té chvíli se zrodil geniální nápad.
Vánoce; nakreslila Kristýna Křupková

Splněný sen

17. 12. 2013Tu noc se mi zdál krásný sen. Seděl jsem s mámou u stromečku a dávali jsme si dárky. Jenže potom jsem se probudil…

Venku bylo všude bílo a já se díval na zasněženou krajinu. Viděl jsem ve sněhu čerstvé stopy potulujících se zvířátek. „Zajímalo by mě, jestli je teď také nějaké zvířátko samo, stejně jako já,“
Kapr; nakreslil Dominik Strýček

Kapr

15. 12. 2013Kapry máme všichni rádi,
A jsme s nimi kamarádi.
Proto my je nejíme,
Raději se postíme.
Koledy; nakreslil Dominik Strýček

Vánoční čas

12. 12. 2013 K O L E D A

Koledu po mně zase chtít budou,
Ouha, to né, umřou nudou!
Lékořici jako lék jim dám,
Ejhle, pak jim klidně zazpívám.
Další koledy už po mně nechtějte
A prosím, hlavně se mi nesmějte!
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy