Pondělí 25. 6. 2018  |  Svátek má: Ivan
Počet článků: 713
Emma - lapač snů; nakreslila Nella Kučerová

Emma - 3. díl

20. 4. 2015Jak už jsem říkala, dne 28. 7. 2008 se stalo něco zvláštního. Jako každý den, tak i tento, jsem zkoušela, už bez naděje volat Emmě, zda vezme telefon. Zkoušela jsem to hned ráno, nevzala ho. O půl jedné jsem to zkusila znovu, zase bez úspěchu. Naposled jsem to zkusila v osm hodin večer, pořád to zvonilo a nikdo to nebral. Když jsem si už řekla, že to nemá cenu a že to vypnu, z telefonu se ozvalo zaharašení a někdo to zvednul.
Naše škola; nakreslila Nikola Kuchařová

Jak vidíme naši školu? Jak rodiče?

15. 4. 2015Naše škola rozdala rodičům 324 dotazníků, ve kterých se rodičů ptala, jak jsou spokojeni s fungováním naší školy.
Zpět se jich vrátilo 208. (1. stupeň – 140 dotazníků, 2. stupeň – 68 dotazníků)

V redakci jsme se rozhodli, že se na některé otázky zeptáme i našich spolužáků. Odpovědělo nám 102 žáků druhého stupně.

Vy můžete pomocí grafů srovnat, jak některé věci vidí rodiče a jak sami žáci.
Dům; nakreslila Kristýna Popirecinii

Dům - 1. díl

10. 4. 2015Před pár lety se Lucka přestěhovala do jednoho menšího města, do docela obyčejného rodinného domu. Alespoň tak vypadal.

Byla celkem ráda, v předchozí škole ji nikdo neměl moc rád. Tady byli lidi příjemnější. Každý se s ní normálně bavil, ale nedalo se říct, že by měla nějakou ultra-mega-kamarádku. Je jedináček a jejich nový dům je moc velký, starý a trochu strašidelný. I s rodiči je tam dost prázdno.
Hrad Rothburg; nakreslil Šimon Beneš

Hrad Rothburg

8. 4. 20154. díl - Přípravy

Vladislav se při čtení dopisu od Maxmiliána velmi zděsil a tvrdil, že musí Barbuchu zastavit. A proto poslal zpětnou zprávu Maxmiliánovi o tom, ať se připraví na válečné tažení proti Barbuchovi.
K Barbuchovi se ovšem doneslo, že by na něho měly být zaměřeny nemalé útoky v příštích dnech. Proto začal rychle stavět opevnění a verbovat vojáky.
Kate Perry - O2 Arena; foto: Adéla Dostálková

Kate Perry v O2 Areně

3. 4. 2015Když se řekne slovo „koncert“, představím si obrovskou show, světelné efekty, zpívající publikum a hlavně ohromující hlasitou hudbu. Právě takovou podívanou jsem zažila v noci 23. února 2015 na pražském koncertu americké zpěvačky Katy Perry v O2 Areně.

Cesta do hlavního města byla sice dlouhá a únavná, ale naše natěšení na večerní představení bylo silnější. Po příjezdu na místo jsme se s úžasem v očích dívali na velkou monumentální stavbu, která své brány a prostory otevřela v osmnáct hodin.
Jak pěstovat blázny; nakreslila Kristýna Popirecinii

Jak pěstovat blázny - 3. díl - KONEC

2. 4. 2015O 10 let později…
Už je to dost dávno, kdy těch pár magorů uteklo z blázince. Měli štěstí, nikdo si toho nevšiml. Možná…


„Co je,“ zeptal jsem se Pepy, protože vypadal, jako kdyby přemýšlel. Ale on přece nikdy nepřemýšlí?!

„Nic, jenom přemýšlím,“ on vážně přemýšlí, to mě podržte! „Přemýšlím, jestli jsme po tom útěku neměli udělat něco dobrýho, co by někomu pomohlo nebo tak,“ řekl.
Velikonoce; nakreslila Kristýna Křupková

Krásné Velikonoce!

2. 4. 2015Veselé Velikonoce a pohodové prázdniny všem

přejí Písaříci
Nejčtenější knížky

Jaké čteme knížky?

2. 4. 2015Naše škola se zapojila do projektu Záložka spojuje školy. Pro naše slovenské kamarády z partnerské školy jsme malovali záložky.

Napadlo nás zjistit, jaké knihy naši spolužáci čtou, které jsou jejich nejoblíbenější.
Svou nejoblíbenější knížku nám prozradilo 271 dětí z naší školy. Velice nás překvapilo, že většina knih se objevila pouze jednou.
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy