Středa 19. 6. 2019  |  Svátek má: Leoš
Počet článků: 31

Jak probíhaly v Nezamyslicích „Svatováclavské slavnosti“?

Rubrika: Region
Anežka Jordánová  7.10.2016
Vše to začalo ve čtvrtek 22. září a skončilo ve čtvrtek 29. září 2016.

V sobotu dopoledne se konal „Den otevřených dveří“ a Nezamyslicemi prošel slavnostní průvod, do kroku k tomu hráli muzikanti z Němčic nad Hanou.

Hasiči jako vlajkonoši na začátku průvodu; foto: Tomáš Buriánek Hasiči jako vlajkonoši na začátku průvodu; foto: Tomáš Buriánek


Mažoretky u školy v průvodu; foto: Petr Jordán Mažoretky u školy v průvodu; foto: Petr Jordán


Součástí průvodu bylo zastavení v SRC, kde měl pan starosta Vlastimil Michlíček proslov a také se tam zpívalo několik písní.

Potom se pokračovalo v průvodu. Konec byl na kynologickém hřišti.
Tam se konal odpolední program, jehož součástí byl „Sjezd rodáků“ a večer vypukla party zakončená slavnostním ohňostrojem. Občerstvení celý den obstarávali hasiči, kteří také zajistili skákací hrad pro děti.

Srandovní kapela mažoretů alias Kelly Family; foto: Petr Jordán Srandovní kapela mažoretů alias Kelly Family; foto: Petr Jordán


Na sjezdu rodáků se také uskutečnilo několik vystoupení - mažoretek (Miniorionky), žáků školní družiny, dětí z mateřské školy či hasičů.

Mažoretky (Miniorionky) tancují svou sestavu; foto: Petr Jordán Mažoretky (Miniorionky) tancují svou sestavu; foto: Petr Jordán


K radosti všech dětí byly celý týden na pískovém hřišti kolotoče. K nim patřily i trhy, na kterých si mohli lidé koupit perníčky, sladkosti, pytlíky na tělocvik, cukrovou vatu a jiné drobnosti.

Celý týden byla v SRC výstava obrázků dětí z Masarykovy základní školy, dále výstava „Nezamyslická minulost“, prohlédnout jsme si mohli také hezké fotky nezamyslických čápů.

Hanáci a hanačky v krojích; foto: Stanislav Vrtal Hanáci a hanačky v krojích; foto: Stanislav Vrtal


V pondělí 26. 9. se uskutečnila soutěž na kolečkových bruslích a waweboardech. Soutěž probíhala v ulici Trávníky.

Na závěr hodového týdne se v SRC konala tzv. "Global Village", kde se představili stážisté (působící tento týden v naší škole) z různých zemí, kteří zde představili své rodné země.

Pan starosta Vlastimil Michlíček se symboly a dokumenty o založení Nezamyslic; foto: Tomáš Buriánek Pan starosta Vlastimil Michlíček se symboly a dokumenty o založení Nezamyslic; foto: Tomáš Buriánek


Počet zobrazeni celkem: 1368
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 39
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy