Neděle 24. 3. 2019  |  Svátek má: Gabriel
Počet článků: 25

Sedmé nebe

Rubrika: Literární tvorba » Zamyšlení
Adéla Koutská  21.4.2016
Sedmé nebe. Ano takhle bych pojmenovala mé oblíbené místo. Je tu takový klid, bezpečí, mám tu tolik svobody, cítím se tu jako v ráji. Jakmile se jednou ocitnete na tomhle místě, už nikdy nebudete chtít odejít, ale nakonec vždycky budete muset.

Když vstoupíte do tohohle ráje, můžete si vybrat, jakou cestou se vydáte. Já nejčastěji chodím po cestičce z lentilek. Chodím po ni nejraději bosa, protože pak jsou mé malinké nožky barevné, jako kdybych chodila po pestrobarevné duze. Všude kolem mě poletují motýlci s lízátkovými křidýlky. Vynášejí se tu kolem vás, jako kdyby vůbec neexistovala gravitace. Pokud se pečlivě podíváte do trávy, kterou zasypala čerstvá ranní rosa, můžete zahlédnout kropenaté broučky, malinkaté asi jako semínko slunečnice, nebo dokonce pendrekového hada.

Jakmile projdete pod mostem z „maršmelounů“, dostane se vám pohledu na Cukrové údolí. Pokud máte hlad, můžete si utrhnout kousíček cukrové vaty. Ta se tu totiž nachází všude kolem vás. Napravo je jahodová, za ní vanilková, nalevo čokoládová a přímo naproti vás melounová. Okamžitě si cukrovou vatu zamilujete! Je tak voňavá, chutná, nadýchaná. Vaše chuťové pohárky budou tančit blahem a vata se vám doslova rozteče na jazyku. Neodoláte nedát si další kousek.

Pokud budete pokračovat dále, narazíte na čokoládový vodopád. Už na deset metrů ucítíte tu vynikající chuť čokolády. Jestliže ale chcete tu vynikající čokoládu vyzkoušet, musíte se k malinkatým strážcům vodopádu chovat mile, jinak vás nenechají okusit, ani jedinou kapičku čokolády.

Vždycky, když jsem si chtěla odpočinout, zalehla jsem do trávy za vodopádem. Když zavřete oči, můžete si vychutnat všechny ty krásné vůně, které k vám donese svěží větřík. Je to nejlepší místo na přemýšlení. Kolem vás tu létají malé včelky a na nohách vás šimrají malincí mravenečci.

Když tu budete, určitě se s vámi přijde přivítat Cukřík. Je to ten nejbáječnější pejsek, kterého znám. Lehne si vedle vás a začne naslouchat vašemu srdci. V trávě kolem vás začnou skákat růžoví zajíčci a nad hlavami vám budou kroužit ptáčci. Ani se nenadáte a bude večer. Ten pohled na noční oblohu si doslova zamilujete. Za chvíli vás ten pohled úplně uspí. Cítíte se, jako kdybyste spali na nadýchaných mráčcích.

Ať chcete, nebo ne, probudí vás budík, protože všechno hezké jednou skončí. Pokud ale chcete, můžete se sem vždy vrátit. Stačí jen, abyste měli dobrou představivost a bujnou fantazii, a pak se každé místo stane kouzelným, i když je to místo třeba jen vymyšlené.

Tohle vymyšlené místo je mým oblíbeným místem, protože když jsem tady, netrápí mě žádné starosti a jsem tu šťastná. Kouzla jsou všude kolem nás, musíte je jen najit! 

Sedmé nebe; nakreslila Adéla Koutská Sedmé nebe; nakreslila Adéla Koutská
Počet zobrazeni celkem: 1253
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 42
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy