Pátek 14. 12. 2018  |  Svátek má: Lýdie
Počet článků: 30

Ukliďme si Česko!

Rubrika: Region
Jiří Nechvátal  9.5.2015
Tento název nesl 18. duben, kdy se mnoho dobrovolníků, včetně sedmi žáků nezamyslické školy, paní učitelky Svobodové a paní hospodářky Pavlíkové, pustilo do úklidu cyklostezky. Nezahálel ani pan starosta! Pustil se do sběru odpadků spolu s námi.

Počasí nám však moc nepřálo, foukal silný vítr a také často poprchávalo. Nás to však neodradilo. 
Sraz byl v 8.30 u školy, ale do terénu jsme vyrazili 8.50. 

Nejdříve jsme měli v plánu jít uklidit kynologické hřiště. Bohužel tam právě probíhal výcvik psů, tak jsme se rozhodli jít na cyklostezku.

Ukliďme si Česko - Cyklostezka do Dřevnovic; foto: web školy Ukliďme si Česko - Cyklostezka do Dřevnovic; foto: web školy


Nejdříve jsme uklízeli na trase Nezamyslice-Dřevnovice. Poté jsme šli uklízet k družstvu. Sesbírali jsme opravdu mnoho různých odpadků, snad od všech, co tudy za pár let prošli nebo projeli.

Ukliďme si Česko - Cyklostezka do Dřevnovic; foto: web školy Ukliďme si Česko - Cyklostezka do Dřevnovic; foto: web školy


Myslím si, že kdyby se takovéto akce pořádaly alespoň šestkrát ročně a s větší účastí po celém státě, bylo by Česko jednou z nejčistších zemí světa. Když totiž lidé zjistí, jak je naše země krásná bez zbytečného odpadu, už nebudou zbytečně odhazovat odpadky a odnesou je k nejbližšímu koši.

Ukliďme si Česko; foto: web školy Ukliďme si Česko; foto: web školy
Počet zobrazeni celkem: 1489
Počet zobrazeni za poslední měsíc: 15
Doporučujeme
Nejčtenější články
Redakce
TOP LIST
Anketa
Odkazy